povredeni

Македонија

Четворица повредени откако возило излета од патот Куманово – Свети Николе

А1он
На 21.08.2022 во 19.30 часот во СВР Штип било пријавено дека на регионалниот пат Куманово-Свети Николе-Штип патничко моторно возило „ауди“ управувано од Х.А.(21) од с.Горобинци
Македонија

Повредени се четворица малолетници, удриле со возило во канделабар кај Клинички центар

А1он
На 19.8.2022 во 4:20 часот било пријавено дека на крстосницата од бул. Мајка Тереза со ул. Тодор Александров и ул. Белградска патничко возило „форд мондео“,
Свет

ВИДЕО: Четири лица тешко повредени по удар на гром во близина на Белата куќа

А1он
Четири лица се во критична состојба откако гром го погоди плоштадот Лафајет во близина на Белата куќа. Двајца мажи и две жени се повредени и
Македонија

Еден загинат и четворица повредени во железничка несреќа кај Ногаевци

А1он
Едно лице загина и четворица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи попладнето меѓу патничко моторно возило и товарен воз на обележан премин меѓу
Свет

Поместување тешки товари и повторувачки движења се најчести ризици за вработените на работа

А1он
Повторувачките движења, несреќите предизвикани на работа во возила, како и поместувањето на тешки товари се најголемите ризици со кои се соочуваат вработените на работното место,
Свет

СЗО: Во судирите во Либија загинаа 47 лица, околу 200 се повредени

А1он
Најмалку 47 луѓе загинаа, а околу 200 се повредени во последните три дена во конфликтите во Либија, соопшти денеска Светската здравствена организација (СЗО). Калифа Хафтар,
Свет

Десетици Палестинци повредени во протестите на границата Израел-Газа

А1он
Десетици Палестинци беа повредени по должината на оградата што го одделува Израел од Појасот Газа за време на редовниот протест денеска, објавија здравствените служби. Во
Свет

Работник во САД откако добил отказ убил пет луѓе и ранил шест полицајци

А1он
Намјалку пет луѓе беа убиени и уште шест полицајци се ранети откако напаѓач отвори оган во индустриска зграда во градот Аурора во американската држава Илиноис.
Свет

Најмалку петмина повредени во земјотрес во Иран

А1он
Најмалку пет лица се повредени во земјотресот со интензитет од 5,2 степени според Рихтеровата скала, што вчера ја погоди југозападната иранска покраина Кузестан. Замјотресот бил