soobrakajki

Македонија

Три сообраќајки деновиве поради диви животни на автопатот Тетово-Скопје

А1он
Во текот на изминатиот викенд и неколку дена претходно тетовската полиција бележи три сообраќајки незгоди на автопатот Тетово-Скопје, за кои причина било движење по коловозната
Македонија

СВР-Штип регистрира пет сообраќајни несреќи за едно деноноќие

А1он
Пет сообраќајни несреќи се случиле на подрачјето на СВР-Штип за едно деноноќе. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова информира дека во овие несреќи седум лица се
Регион

Косово: Петмина загинати во три сообраќајки во едно деноноќие

А1он
Три сообраќајни несреќи со смртни последици, со петмина загинати и седуммина повредени, се случија на косовските патишта од петокот ноќта до саботата на пладне. Како
Македонија

Велосипедист тешко повреден во сообраќајка која се случила вчера во Скопје

А1он
Велосипедист се здобил со тешки телесни повреди во една од вкупно 13 сообраќајки во текот на вчерашниот ден. Во осум со полесни повреди се здобиле