sneg

Регион

ВИДЕО: Мистериозни црни бубачки кои скокаат по снегот сеат страв кај жителите на српските села

А1он
Жителите на селата Збојштица и Љубање се соочуваат со необичен проблем. На површината на снежната покривка, веќе со денови се движат црни бубачки за кои
Регион

Казна од над 450 илјади евра за одговорната компанија, откако снегот зароби возачи низ Истанбул

А1он
Турското Министерство за транспорт и инфраструктура изрече казна од над 450 илјади евра за компанијата одговорна за автопатот Северна Мармара. Причината е тоа што одредени
Свет

Источниот брег на САД се подготвува за силна снежна бура, илјадници авионски летови се откажани

А1он
Жителите на американските сојузни држави Њујорк и Њу Ингланд се засолниле од налетот на силен ветер од североисточен правец, кој донесе студ и околу 60
Македонија

Забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патот Штип – Миладиновци и Маврово – Дебар

А1он
Поради превртено возило, денеска од 16:00 часот во прекин е сообраќајот за тешки товарни возила на патниот правец Штип – Миладиновци. Како што информираа од
Македонија

Сообраќајки низ Македонија, снегот направи хаос

Кристијан Ландов
Сообраќајни несреќи на автопатиштата низ Македонија по снежните наноси. На патот Велес-Скопје има судрени два автомобили и излизган камион. Две сообраќајки се случија на патниот