sneg

Регион

Во делови од Романија училиштата се затворени поради снег, нема струја, а патиштата непроодни

А1он
Поради обилните снежни врнежи што го зафатија југот на Романија, училиштата се затворени, во некои области прекинато е снабдувањето со електрична енергија, а на патиштата
Македонија

Снегот и ветрот турнаа и бандери, една падна врз автомобил

Александар Тодески
Снегот и силниот ветер направија штети низ цела Македонија, кои освен со непроодни патишта, резултираа и со немање електрична енергија на повеќе места. А1он дојде
Македонија

ЕВН: Од синоќа санираме дефекти кои ги предизвика снегот, во некои делови има лоши теренски услови

Александар Тодески
Екипите на ЕВН од цела Македонија синоќа санираа дефекти во многу лоши теренски и временски услови, велат оттаму на прашање на А1он колку штети настанале
Македонија

Укинати забраните за движење на камиони на патните правци Гостивар-Стража-Кичево и Крива Паланка – ГП Деве Баир

А1он
Сообраќајот на државните патишта утрово се одвива тековно и непречено во зимски услови по влажни коловози. -Од ЈП за одржување и заштита на магистралните и
Македонија

Снег во Дебарско, прекини во снабдувањето со струја

А1он
Снежни врнежи кои го зафатија со поголем интензитет попладнево дебарскиот регион, направија снежна покривка во градот над 20 сантиметри, а на повисоките населени места таа
Македонија

Во прекин сообраќајот за тешки товарни возила на патот Струга – ГП „Ќафасан“

А1он
Од 17:20 чаот патниот правец Струга – ГП „Ќафасан“ е во прекин за тешки товарни возила, соопшти АМСМ. Од 16:15 часот целосно затворен за сообраќај