straza

Македонија

Поради несреќа, во прекин сообраќајот на патот Гостивар – Стража кај „Новоселски мост“

А1он
Сообраќајот на патот Гостивар – Стража кај „Новоселски мост“ е во прекин поради сообраќајна несреќа, соопшти АМСМ. Засега нема повеќе детали за несреќата.
Македонија

Забрана за движење на товарни возила кон Стража и Маврово, кон „Деве Баир“ и превој Ѓавато поради врнежи од снег

А1он
Забрана за движење на товарни моторни возила е воведена на патните правци на патниот правец Гостивар-Стража-Маврово, превој Ѓавато меѓу Битола и Ресен, и на тешки
Македонија

Укината забраната за тешки товарни возила преку Стража

А1он
Во 10:30 часот е укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила преку планинскиот превој Стража, информираат од ЈП Македонијапат. Забраната беше воведена утрово од
Македонија

Забрана за тешки товарни возила преку Стража

А1он
Утрово воведена е забрана движење на тешки товарни возила на патен правец Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража. Како што информираат од АМСМ, забраната е воведена
Македонија

Автобусот кој се запали кај Стража сообраќал на релација Скопје – Охрид

А1он
Автобусот, којшто се запали утрово кај Стража, се движел на редовна линија Скопје – Охрид. Нема повредени патници, а во гаснењето интервенирале гостиварските пожарникари. Сообраќајот