popova sapka

Македонија

Попова Шапка доби Информативно – едукативен Центар и две соларни еко – зони за одмор во две бачила

А1он
Во срцето на Ски-центарот „Попова Шапка“, денеска се отвора Информативно-едукативен центар чија цел е на сите посетители да им обезбеди информации за историјата, флората и
Економија

Османи: Покренато е прашањето за можноста Попова Шапка летно време да се користи како голф центар, а зимно како скијачки центар

А1он
При посетите во странство се разговарало за Тетово и Попова Шапка како економски потенцијали за инвестирање, а таква прилика имало во Абу Даби, истакна министерот
Uncategorized

Национален парк Шар Планина – историска можност за С. Македонија

А1он
Пред четири години, фотографија од младенче на балканскиот рис од Северна Македонија предизвика голем интерес во меѓународните медиуми, нешто што не беше видено повеќе од
Македонија

Се разгледува можноста за јавно-приватно партнерство за ски центарот Попова Шапка

А1он
Владата во комуникација со Министерството за економија и со останатите институции ја разгледува можноста за реализација на јавно – приватно партнерство за ски центарот Попова
Македонија

Тетовец доби кривична пријава, градел викендичка на државно земјиште кај Попова Шапка

А1он
СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Р.(43) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „узурпација на недвижности“ и „бесправно градење“. „Во
Македонија

Слаб снег на Попова Шапка, Маврово и на Стража, сообраќајот по влажни коловози

А1он
Снег со слаб интензитет провејува на Попова Шапка, Маврово и на планинскиот премин Стража. На останатите патни правци низ државата, како што вечерва информира Авто
Македонија

Владата бара чаре за Попова Шапка, можно е „Елем турс“ да функционира како самостоен субјект

А1он
На денешната седница Владата ја разгледа и усвои Информацијата за изнаоѓање решение за Ски центарот Попова Шапка, како и можноста Елем Турс да се одвои
Македонија

Камиони и автобуси не смеат да се движат на патот Тетово – Попова Шапка

А1он
Поради остатоци од снег на коловозот, забрана за тешки товарни возила и автобуси има на патниот правец Тетово – Попова Шапка. На патот Маврово –