berovo

Македонија

ОВР Берово ќе поднесе 15 кривични пријави против две лица од Кочани и Штип

А1он
ОВР Берово ќе поднесе 15 кривични пријави против две лица од Кочани и Штип за сторени 15 кривични дела „тешки кражби“, информира попладнево Министерството за
Македонија

Зголемен број интервенции на беровската полиција во изминатото деноноќие

А1он
Зголемен број интервенции на беровската полиција во изминатото деноноќие. Поради агресивно однесување кон полициски службеник, 41 годишен беровчанец приведен во Полициската станица. Од беровската полиција
Македонија

Изгаснат пожар во куќа во Берово

А1он
Словенечки пожарникари денеска со локалната противпожарна единица изгасија опожарена куќа во Берово. Покрај опожарена куќа, словенечките пожарникари учествуваа и во гаснењето на шумскиот пожар во
Македонија

Градоначалникот на Берово апелира: Населението масовно да се вклучи во гаснење на пожарот

А1он
„Ситуацијата со пожарот, кој избувна во атарот на општина Пехчево е исклучително сериозна и полека но сигурно се префрла и на територијата на општина Берово,
Видео Македонија

ВИДЕО: Попот не може да ги надвика Дино Мерлин и „Бијело дугме” во Берово

Маја Илиевска-Пачемска
Со преполни летни тераси, распослани безмалку на целиот плоштад, без маска и дистанца во Берово се слави Велики петок. Додека едни, под најстроги правила влегуваат
Македонија

Група мигранти од Бангладеш пронајдени во беровското село Мачево

А1он
Во Полициската станица Берово вчера во 19:37 часот било пријавено дека во беровското село Мачево биле забележана група од десет мигранти од Бангладеш, кои потоа
Македонија

Млади журкаџии од Берово добија кривични пријави за организирана забава

А1он
Четиринаесет млади луѓе од Берово и еден од Пехчево, на возраст од 21 до 38 години, организирале и биле дел од забава во угостителски објект
Македонија

Тројца приведени за запалениот „Пасат“ на полициски инспектор во Берово

А1он
Полициски службеници од ОВР Берово ги лишија од слобода О.Д., Б.К. и С.П., сите од Берово, во врска со опожареното патничко возило „пасат“, сопственост на
Македонија

Жител на беровско демнел 11-годишно девојче, преку Фејсбук сакал да го намами на средба

А1он
Беровската полиција поднесе кривична пријава против 36-годишен жител на селото Двориште, кој е осомничен дека се обидувал да намами на средба 11-годишно девојче од беровско,