direktor

Македонија

Иљази за разрешениот директор: Петровски ја вработи снаа му, а не можеше биологот и 18 лица

Орце Костов
Организациската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази во изјава за медиумите рече дека го разрешила медицинскиот директор Данил Петровски затоа што ги прекршил сите
Македонија

Директор на ЈП „Пазари“ Битола склучил јавна набавка со фирма избришана од Централен регистар

А1он
Одделот за криминалистичка полиција, по наредба од Основното јавно обвинителство Битола презема предистражни дејствија и во координација со СВР Битола поднесе кривична пријава против Б.К.
Македонија

Владата ја смени одлуката: Мехмеди немал дозвола за контролор, Хекуран Асани е нов предлог за директор на М-НАВ

Орце Костов
Три часа откако Владата за нов извршен директор на воздухопловната навигација М-НАВ, го предложи Илир Мехмеди, предлогот беше повлечен на седницата затоа што тој нема
Македонија

Владата го разреши Хамиди: Илир Мемети нов генерален директор на М-НАВ

Орце Костов
Владата на седницата која е во тек му препорача на Надзорниот одбор на М-НАВ да ги разреши двајца од тројцата извршни директори и на нивно
Економија

Внукот на Али Ахмети, Дрин стана управител на „Соравиа“, ќе ја води фирмата со Бугаринот Валери Атанасов

Орце Костов
Внукот на лидерот на ДУИ, Али Ахмети, Дрин, од 13 септември е запишан како управител на „Соравиа“ во Скопје откако во јули годинава соопшти дека
Македонија

Нов директор на МЕПСО е Зуди Кока, брат на Цуфи Кока кој впери пиштол во демонстранти

Орце Костов
Поранешниот пратеник Сурија Рашиди од Алијанса за Албанците е резрешенен од функцијата генерален директор на МЕПСО поради внатрепартиски превирања, а на негово место ќе седне
Македонија

ОТА во правен вакуум без директор: Мандатот на Ангеловски истекува утре, Собранието дури вчера распиша нов оглас

Орце Костов
Директорот на ОТА Зоран Ангеловски вчера закажа прес-конференција, која требаше да се одржи денеска пред Собранието, но изутринава настанот беше откажан. Мандатот на Ангеловски истекува
Македонија

Фондот за здравство остана без директор од ДУИ: Фатон Ахмети си поднесе оставка

Орце Костов
Директорот на Фондот за здравствено осигурување, Фатон Ахмети од ДУИ денеска соопшти дека поднел оставка од функцијата директор на Фондот. Информацијата ја сподели на социјалните
Економија

МЕПСО врати директор кој бил разрешен од истата позиција со отпремнина: За Битиќи тоа е нелогично и неетички

Орце Костов
Директорот во ИТ-секторот во државниот преносен оператор МЕПСО кој бил разрешен и му била исплатена отпремнина, сега ќе почне повторно да работи во истиот сектор
Македонија

Меџити го разрешил Јовев за да има повеќе време со пациентите: Го повика да му биде советник

Орце Костов
Министерот за здравство Фатмир Меџити за разрешениот директор на Кардиохирургија, професор д-р Сашко Јовев рече дека му е пријател и пред неколку дена пиеле кафе