direktor

Македонија

Нов директор на МЕПСО е Зуди Кока, брат на Цуфи Кока кој впери пиштол во демонстранти

Орце Костов
Поранешниот пратеник Сурија Рашиди од Алијанса за Албанците е резрешенен од функцијата генерален директор на МЕПСО поради внатрепартиски превирања, а на негово место ќе седне
Македонија

ОТА во правен вакуум без директор: Мандатот на Ангеловски истекува утре, Собранието дури вчера распиша нов оглас

Орце Костов
Директорот на ОТА Зоран Ангеловски вчера закажа прес-конференција, која требаше да се одржи денеска пред Собранието, но изутринава настанот беше откажан. Мандатот на Ангеловски истекува
Македонија

Фондот за здравство остана без директор од ДУИ: Фатон Ахмети си поднесе оставка

Орце Костов
Директорот на Фондот за здравствено осигурување, Фатон Ахмети од ДУИ денеска соопшти дека поднел оставка од функцијата директор на Фондот. Информацијата ја сподели на социјалните
Економија

МЕПСО врати директор кој бил разрешен од истата позиција со отпремнина: За Битиќи тоа е нелогично и неетички

Орце Костов
Директорот во ИТ-секторот во државниот преносен оператор МЕПСО кој бил разрешен и му била исплатена отпремнина, сега ќе почне повторно да работи во истиот сектор
Македонија

Меџити го разрешил Јовев за да има повеќе време со пациентите: Го повика да му биде советник

Орце Костов
Министерот за здравство Фатмир Меџити за разрешениот директор на Кардиохирургија, професор д-р Сашко Јовев рече дека му е пријател и пред неколку дена пиеле кафе
Македонија

Аплауз од колегите и пациентите за Јовев: Министерот ме разреши оти доцна добил покана за настан, трпев многу притисоци

Орце Костов
Професорот д-р Сашко Јовев ги откри причините за неговото разрешување од функцијата директор на државната кардиохирургија откако доби силен аплауз од вработените на клиниката и
Македонија

Меџити: Имало злоупотреби во работењето на Јовев, контролите се направени пред неколку дена

Орце Костов
Министерот за здравство, Фатмир Меџити го разрешил директорот на државна кардиохирургија, професорот Сашко Јовев поради злоупотреба во работењето. Ова кусо го изјави Меџити на настан
Македонија

„Кој ќе го одржува сега во живот татко ми?“: Реакции по разрешувањето на кардиохирургот Јовев

Орце Костов
Смената на кардиохирургот Сашко Јовев од функцијата директор на државната кардиохирургија, предизвика реакции во јавноста, посебно на социјалните мрежи Фејсбук и Твитер. Министерот за здравство
Македонија

Меџити го разреши д-р Јовев кој ја изврши првата трансплантација на срце оти седел и спиел десетина години без резултати

Орце Костов
Министерот за здравство Фатмир Меџити го разреши директорот на Клиниката за кардиохирургија, д-р Сашко Јовев, а информацијата министерот ја потврди на промоцијата на новата онлајн
Македонија

Клинички центар со еден директор од 2024 година: Меџити едвај чека да ги разреши досегашните

Орце Костов
Министерот за здравство Фатмир Меџити најави дека од следната година Клинички центар ќе функционира само со еден директор кој ќе ги раководи сите клиники. –