toksikologija

Македонија

Полиција мораше да го бара телото на починат скопјанец, блиските со кола го однеле од Токсикологија

А1он
30-годишен скопјанец вчера бил донесен починат на Клиниката на токсикологија, а веднаш потоа членовите на неговото семејство го однеле телото, по што морала да интервенира
Македонија

Пациент нападнал здравствен работник на Токсикологија

А1он
Здравствениот работник Г.Г.(56) од Скопје вчера пријавил во полиција дека физички бил нападнат од пациентот Г.С.(38) од Скопје. Како што соопшти денеска МВР, според пријавата
Македонија

Мирна ноќ за дежурните екипи во Клиничкиот центар

А1он
Во ургентните центри и ковид центрите во Клиничкиот центар новогодишната ноќ поминала мирно. Споредено со минатите години имало помалку приеми. Десетина прегледи имало во Ургентниот
Македонија

Десет граѓани примени на Клиниката за токсикологија за новогодишната ноќ, шест малолетни

А1он
Пет мажи и пет жени биле третирани на Клиниката за токсикологија во Скопје за време на новогодишната ноќ. Главно биле на возраст до 22 години,
Видео Македонија

ВИДЕО: На Токсикологија примени 29 алкохолизирани лица, најмладиот е 14-годишно дете

Кристијан Ландов
Најмладиот пациент кој завршил на Клиниката за токсикологија при универзитетскиот Клинички центар имал 14 години, а најстриот 63 години. Оттаму соопштија дека сите пациенти се
Македонија

Пијан скопјанец кршел и дивеел на Клиниката за токсикологија

А1он
Медицинска сестра од Клиниката за токсикологија при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во вечерните часови на 15. ноември во полиција пријавила агресивно однесување на маж кој
Македонија

Министерство за здравство: Повеќе термини за лабораториски прегледи и дијагностика на Клиниката за токсикологија

А1он
Од почетокот на овој месец, ултрасонографскиот кабинет за абдомен на Универзитетската клиника за токсикологија ќе работи секоја сабота, во периодот од 08 до 13:45 часот,
Македонија

На Токсикологија 82 случаи на предозирање со дроги регистрирани за две и пол години

А1он
Од јануари 2016 година до јуни годинава 82 случаи на предозирање се регистрирани на Универзитетската клиника за токсикологија од кои 11 биле жени, а еден
Видео Македонија

ВИДЕО: 27 лица завршија на Токсикологија на новогодишната ноќ

А1он
За време на новогодишната ноќ, 27 лица ја посетија Клиниката за токсикологија во градскиот Клинички центар. Најмладото лице имало 16 години, информираше директорот на Токсикологија,
Македонија

Немало труење со хемиска супстанца кај гостиварските средношколци

А1он
Анализите направени врз пациентите од гостиварската гимназија кои во петокот доцна вечерта беа примени на Клиниката за токсикологија во Скопје покажуваат дека немало труење од