zapaleno vozilo

Македонија

Запалени возило, трактор и гаража во Кавадарци

А1он
Возило и гаража биле запалени доцна синоќа во Кавадарци, а благодарение на брзата интервенција на Територијалната противпожарна единица спречено е проширување на пожарот на околните
Македонија

(ВИДЕО) Полицијата истражува како се запалиле двете возила

А1он
Скопската полиција извести дека утринава во 6.33 часот во СВР Скопје пријавено е дека на подрачје на општина Аеродром настанал пожар во возило „пежо“, сопственост
Македонија

(ВИДЕО) Запалени автомобили во Ново Лисиче

А1он
Утринава, од засега непознати причини, изгореа патнички автомобили на паркинг просторот во близина на некогашната полициска станица во Ново Лисиче. Пожарот бил забележан од жителите
Регион

Мистериозна смрт во Сурчин: Најдено јагленосано тело

А1он
Белградските пожарникари во опожарен автомобил „фиат пунто“ пронајдоа тело на маж. Патничкото возило под се уште неразјаснети околности се запалило покрај автопатот „Милош Велики“ во
Македонија

Во пожар изгоре автомобил паркиран во центарот на Тетово

А1он
Околу 17 часот избувнал пожар во автомобил паркиран во дворот од основното училиште „Лирија“ во Тетово. Интервенираше Територијалната противпожарна единица Тетово. – По пријавата веднаш