izgore vozilo

Македонија

Изгоре „БМВ“ во скопско Студеничани

А1он
На 19 август во 2.58 часот во Полициска станица Драчево, 27-годишниот С.Ш. од село Студеничани, скопско пријавил дека во селото настанал пожар на патничко возило