studenicani

Македонија

Семејство од Студеничани контролира кој ќе има струја во селото: Блокира улици за да не влезат екипи на ЕВН

Орце Костов
Два нисконапонски изводи во скопското село Студеничани во моментов се без напојување како резултат на преоптоварување поради кражби и неконтролирано користење на електрична енергија во
Македонија

Изгоре „БМВ“ во скопско Студеничани

А1он
На 19 август во 2.58 часот во Полициска станица Драчево, 27-годишниот С.Ш. од село Студеничани, скопско пријавил дека во селото настанал пожар на патничко возило
Македонија

Високи функционери во МВР ги убедуваа жителите на Студеничани да не пукаат по свадби

А1он
Денеска во општина Студеничани се одржа вонредна седница на Советот на општина Студеничани, на која присустуваа градоначалникот на општина Студеничани Азем Садики, директорот на Бирото
Македонија

Млади жители на Студеничани уапсени во четири наутро, носеле пиштол и не почитувале полициски час

А1он
Рано утрово двајца жители на Студеничани биле уапсени откако полицијата ги затекнала како ја прекршуваат забраната за движење, а кај едниот од нив бил најден
Македонија

Тачи: Преку гласот на 30 септември да се позиционираме „за“ НАТО и ЕУ

А1он
Демократската партија на Албанците кампањата за референдумот вечерва ја продолжи во општина Студеничани, под мотото „Еден чекор напред, за во НАТО и ЕУ!“ Лидерот на
Македонија

Ахмети: Ќе ги поддржиме локалните бизниси за отворање нови работни места

А1он
Демократската унија за интеграција вечерва одржа митинг во Студеничани, каде што кандидатот за градоначалник Феми Јонузи ја претстави изборната програма, со проекти што ќе ги
Македонија

Општина Студеничани поднесе кривична пријава против екс градоначалникот

А1он
Општина Студеничани поднесе кривична пријава до надлежното Јавно Обвинителство против екс-градоначалникот Фати Исени за злоупотреба на службената положба и овластување. -Пријавениот за злоупотреба на службената
Македонија

Општина Студеничани: Отпуштена администраторка, фалсификувала документи по налог на поранешниот градоначалник

А1он
Деновиве во Oпштина Студеничани се случи економски скандал кој е избегнат на време без да му наштети на буџетот на општината и на актуелнотo раководство