Изгоре кров и втор кат од куќа во скопското село Студеничани

Од:

Ноќеска во СВР Скопје, било пријавено дека во скопското село Студеничани, пламнал пожар, при што бил опожарен кров и втор кат од куќа сопственост на И.Ф.(49) од селото.

Извршен бил увид од увидна екипа при СВР Скопје, а од страна на Бригадата за против пожарна заштита пожарот бил изгаснат. Повредени лица нема.

Би можело да ве интересира

Во пожар во Струмица изгореа две куќи, двајца повредени

Најмалку пет лица загинаа во шумски пожари во Турција

(ВИДЕО) Бајден прогласи состојба на голема катастрофа во Ново Мексико

Поради пожарот итно се евакуирани околу 7.000 жители на Ново Мексико

Во пожар во штала во Франција изгореа 70 тркачки коњи

A1on

Во Лос Анџелес е издадена наредба за евакуација поради ширење на шумски пожар