Млади жители на Студеничани уапсени во четири наутро, носеле пиштол и не почитувале полициски час

Од:

Рано утрово двајца жители на Студеничани биле уапсени откако полицијата ги затекнала како ја прекршуваат забраната за движење, а кај едниот од нив бил најден гасен пиштол, соопшти МВР.

„На 20.05.2021 околу 04.00 часот во с.Студеничани, скопско, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода А.М.(28) и Н.Ј.(23), двајцата од с.Студеничани, затоа што ја прекршиле забраната за движење, а кај А.М. бил пронајден пиштол „екол“ и пет гасни куршуми“, велат од полицијата.

Тие биле предадени на полициски службеници од Полициска станица Драчево за понатамошна постапка, а по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Би можело да ве интересира

МВР потврди: исчезнатиот Александар пронајден мртов, ќе се испитува како починал

Анита Петровска Рајковиќ

МВР да не прави хаос и да дава презицни информации за пасошите порача Џафери

Сакале да минат граница со менувана лична карта, пасош што му фалат страници, фалс зелен картон

Бојмацалиев: Обрасци пристигаат, заменети над 1.300.000 патни исправи

Костовски: МВР да одговори кој е улогата на Мицкоски во скандалот со тепањето полицаец

Тошковски: Стариот пасош важи во Германија и Швајцарија, а не важи кај нас, срамота е

Орце Костов