policiski cas

Свет

Калифорнија во полициски час, САД надмина 12 милиони заболени од Ковид-19

А1он
Калифорнија го почна ограничениот, ноќен полициски час во обид да го сопре галопирачкото ширење на коронавирусот. Државата од западот на САД со последните бројки на
Македонија

Филипче: Нема потреба од полициски час ако се почитуваат мерките

А1он
Засега нема потреба од воведување полициски час, рестриктивните мерки што се досега донесени се доволни, и ако се почитуваат ќе дадат резулат во следниот период,
Регион

ВИДЕО: „Војна“ со солзавец и камења на улиците на Солун, специјалци разбиваа демонстранти против полицискиот час

А1он
Стотици демонстранти вечерва се собраа пред симболот на Солун, Белата кула, во знак на протест против одлуката на Владата да спроведе полициски час и нови
Македонија

Се уште не се размислува за полициски час и карантин, вели Заев

А1он
Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека се уште нема показатели кои би укажувале дека е потребно да се воведе полициски час или карантин поради пандемијата
Македонија

Пендаровски: Локдаунот во Франција и Германија не е полициски час каков што ние имавме

Искра Манојлоска
Претседателот Стево Пендаровски по денешната седница на Советот на безбедност изјави дека во овој момент не се размислува за полициски час во онаков облик каков
Македонија

Казни од по 2.000 евра за седуммина скопјани, не го почитувале полицискиот час

А1он
Против седум лица Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка за кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. Како што соопшти обвинителството, јавен
Македонија

Вкупно 23 лица во Скопје обвинети за прекршување на полицискиот час

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлози за издавање казнени налози против 23 лица, обвинети за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на
Македонија

Велешкото ОЈО поднесе предлози за казнени платни налози против четири лица

А1он
Основното јавно обвинителство Велес до Основен суд Велес поднесе предлози за издавање казнени налози против четири лица кои го прекршиле полицискиот час. Како што соопшти