policiski cas

Македонија

Парични казни за четири лица од Скопје поради непочитување на полицискиот час

А1он
Основното јавно обвинителство во Скопје поднесе предлози за казнени налози против четири лица за непостапување според здравствените прописи за време на епидемија, согласно член 206
Македонија

Владата ќе решава за укинување на полицискиот час и ограничениот број гости на прослави и на забраната за концерти и забави

А1он
Целосно укинување од утре на полицискиот час и на ограничувањето од максимум 100 гости на свадби и прослави, како и дозвола за организација на настани,
Македонија

Предложена парична казна за непочитување на полицискиот час во Гостивар​

А1он
Поради „Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, гостиварското Обвинителство поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно лице. Како што стои во соопштението
Македонија

Три лица обвинети за непочитување на полицискиот час во Скопје

А1он
За кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, надлежен јавен обвинител од Основното јавно ибвинителство Скопје поднесе предлози за издавање казнен налог
Македонија

Предложени парични казни за осум лица за непочитување на полицискиот час во Скопје

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлози за издавање казнени налози против осум лица за кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. Обвинетите,
Македонија

Парични казни заради непостапување според здравствените прописи во Велес​

А1он
Основното јавно обвинителство Велес до Основен суд Велес поднесе предлози за издавање на казнен налог против седум лица кои го сториле кривичното дело „непостапување според
Македонија

Предложени парични казни за шестмина скопјани кои го прекршиле полицискиот час

А1он
Надлежен јавен обвинител за шестмина скопјани предложил парични казни од 100 дневни глоби од по 20 евра во денарска противвредност пораки непочитување на полицискиот час,
Македонија

Млади жители на Студеничани уапсени во четири наутро, носеле пиштол и не почитувале полициски час

А1он
Рано утрово двајца жители на Студеничани биле уапсени откако полицијата ги затекнала како ја прекршуваат забраната за движење, а кај едниот од нив бил најден
Македонија

Четири лица од Скопје не го почитувале полицискиот час

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапки против четири лица за непочитување на полицискиот час во Скопје. Обвинетите, како што соопшти денеска Јавното обвинителство, во посебни