koronavirus mkd

Македонија

96 нови случаи на Ковид-19, нема починати

А1он
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1.314 тестови, а регистрирани се 96 нови
Македонија

Двајца починати, 83 нови случаи на Ковид-19

А1он
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.430 тестови, а регистрирани се 83 нови
Македонија

Сали: Ќе направиме симулација на можна појава на петти бран на Ковид-19

Маја Илиевска-Пачемска
Комисијата за заразни болести во периодот што следи ќе направи симулација за можна појава на петти бран на Ковид-19, најави денес министерот за здравство Беким
Македонија

Двајца починати, 89 нови случаи на Ковид-19

А1он
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направен е 1.221 тест, а регистрирани се 89 нови
Македонија

89 нови случаи на Ковид-19, нема починати

А1он
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 1.271 тест, а регистрирани се 89 нови
Македонија

Ковид-19: Нема починати, 93 нови случаи

А1он
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 1.365 тестови, а регистрирани се 93 нови
Македонија

115 нови случаи на Ковид-19, нема починати

А1он
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.652 тестови, а регистрирани се 115 нови