stevo pendarovski

Македонија

ВИДЕО: Пендаровски даруваше крв на хуманитарен настан во американската амбасада во Скопје

А1он
Претседателот Стево Пендаровски, заедно со синот Огнен, денеска даруваше крв на хуманитарен настан организиран од Амбасадата на Соединетите Американски Држави. Хуманитарниот настан за дарување крв
Македонија

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски станува соучесник во амнестијата за големите скандали

А1он
Пендаровски уште еднаш потрча да се допадне на СДС наместо да трча да ги заштити законите и правдата, и се тоа за нова кандидатура за
Македонија

Пендаровски: Макрон никаде не вели дека никој од Западен Балкан нема да влезе додека ЕУ прави внатрешно преуредување

А1он
Претседателот Стево Пендаровски вели дека ставовите на францускиот претседател Емануел Макрон за реформирањето и проширувањето на ЕУ не се ништо новитет. Тој ова го зборуваше
Македонија

Пендаровски-Павел: Недвосмислена и отворена поддршка од Чешка за евроинтеграциите на земјава

А1он
Чешка е наш значаен и докажан сојузник со кој веќе три децении градиме пријателски политички и економски односи. Особено ja цениме недвосмислената и отворена чешка
Македонија

Почна официјална посета на Пендаровски на Чешка

А1он
Претседателот Стево Пендаровски денеска во Прага со највисоки државни и воени почести беше пречекан од претседателот на Чешката Република, Петр Павел, со што започна неговата
Македонија

Пендаровски во официјална посета на Чешка

А1он
Претседателот Стево Пендаровски денеска и утре престојува во официјална посета на Чешката Република. Како што соопшти Кабинетот на претседателот Пендаровски, денеска во Прага шефот на
Македонија

Алтернатива: Оној што верува дека Албанец ќе ја отпее македонска химна има сериозни проблеми со реалноста

Орце Костов
По посетата на премиерот на Косово, Албин Курти, во Скопје и во Тетово и реакциите кои изнесени во јавноста по оваа посета, особено за делот
Македонија

Пендаровски: Организаторите на дочекот на Курти во Тетово и во Чаир да бидат казнети

А1он
Истакнувањето на провокативна националистичка иконографија што промовира великодржавни шовинистички идеи претставува разгорување на етничка омраза и нетрпеливост со што недвосмислено се напаѓаат основните принципи и
Македонија

Пендаровски – Агелер: Американската поддршка ќе продолжи како гарант за мирот

А1он
Билатералните односи се одвиваат со одлична динамика, согласно долготрајното македонско-американско пријателство, а во духот на стратешкото партнерство и сојузништвото во НАТО, било посочено на денешната
Македонија

Кабинет на Пендаровски: Претседателот е редовно информиран за продажбата на објектот на Мисијата на поранешна СФРЈ при ООН во Њујорк

А1он
Во врска со наводите изнесени од страна на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ за заедничката продажба на објектот на Мисијата на поранешна СФРЈ при ООН во Њујорк,