stevo pendarovski

Македонија

Пендаровски: Со моето семејство ја исполнивме граѓанската должност, податоците од пописот ни се потребни за креирање политики

А1он
Претседателот Стево Пендаровски денеска објави на Фејсбук дека заедно со неговото семејство ја исполниле граѓанската должност за пописот и оти податоците од оваа статистичка операција
Култура

Пендаровски на отворањето на фестивалот „Браќа Манаки“

А1он
Претседателот Стево Пендаровски вечерва, во Пациото на НУ Завод и музеј Битола, присуствуваше и се обрати на 42. Издание на фестивалот на филмска камера „Браќа
Македонија

Координативен состанок на Нуредини и Пендаровски за климатскиот самит во Глазгов

А1он
Климатската акција и одржливиот развој на Република Северна Македонија беше темата на разговор на денешната средба на министерот за животна средина и просторно планирање Насер
Македонија

Усогласен единствен пристап кон изготвување на документ за долгорочна развојна стратегија на Македонија

А1он
Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими Фатмир Битиќи, заменик на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Рејчел Галовеј,
Македонија

Пендаровски: Независноста не ни е подарена, туку е дело на многу генерации водени од идеалот за слободна и своја држава

А1он
Денес, на 8 Септември, на денот на македонската независност, го празнуваме нашиот трет, последен и од меѓународен аспект-најзначаен Илинден. Денес сме собрани да се потсетиме
Македонија

Сопругата на претседателот Елизабета Ѓоргиевска на отворање на сензорна соба во ООУ „Блаже Конески“

А1он
Сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска, денеска присуствуваше на отворањето на нова сензорна соба во основното училиште „Блаже Конески“ во општина Аеродром во Скопје,
Македонија

Пендаровски во посета на Делчево во рамки на проектот „Лице в лице со Претседателот“

А1он
Претседателот Стево Пендаровски во рамки на проектот „Лице в лице со Претседателот“ денеска го посети Делчево. За време на посетата, претседателот Пендаровски присуствуваше на промоцијата
Македонија

Пендаровски до Мишел: Првата меѓувладина конференција во најскоро време е клучен приоритет за нас

А1он
Претседателот Стево Пендаровски на денешната средба со претседателот на Европскиот Совет, Шарл Мишел во Киев го реафирмираше ставот дека одржувањето на првата меѓувладина конференција во
Македонија

Претседателот Пендаровски го прими Дејан Георгиевски, македонскиот олимписки вицешампион во таеквондо

А1он
Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими Дејан Георгиевски, кој на Олимписките игри во Токио освои сребрен медал во таеквондо. Претседателот Пендаровски честитајќи му го извонредното
Македонија

Прием за женската ракометна кадетска репрезентација кај претседателот Пендаровски

А1он
По победата на Б кадетското европско женско ракометно првенство во Клапеида, Литванија, претседателот Стево Пендаровски попладнево ги прими ракометарките и стручниот штаб на женската ракометна