vmro-dpmne

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: Ја осудуваме хајката против градоначалникот Пецаков додека институциите во служба на СДСМ молчат за премиерот Ковачевски

А1он
Од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид преку соопштение реагираат за кривичната пријава против градоначалникот Кирил Пецаков. „ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против
Македонија

ВМРО ДПМНЕ бара продолжување на зимскиот распуст за две недели

А1он
Комисија за образование и наука на ВМРО – ДПМНЕ бара продолжување на зимскиот распуст за две недели. „Бидејќи од синоќа Македонија веќе има Влада, а
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Прославата на Арсовска скопјани ги чинеше нула денари

А1он
Од ВМРО ДПМНЕ преку соопштение реагираат на денешната прес конференција на Мартин Попов од СДСМ. „Новогодишната прослава чинеше за 100 илјади евра помалку од таа
Македонија

ВМРО ДПМНЕ: Евтин е театарот на Маричиќ и СДСМ која е во коалиција со криминалот

А1он
Од ВМРО ДПМНЕ преку соопштение ја коментираат одлуката на Апелација, Сашо Мијалков да биде пуштен од затворскиот притвор. „Во услови кога државава е 111-то место
Македонија

СДСМ: По само 50 дена владеење на ВМРО-ДПМНЕ пироманска, Скопје е во целосен хаос

А1он
Од СДСМ реагираат на денешната прес конференција на портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Наум Стоилковски. „ВМРО-ДПМНЕ пироманска да ја праша градоначалничката на Скопје и нејзиниот директор
Македонија

Мицкоски по средбата со Ахмети: Предвремени избори час поскоро, во преговорите со Бугарија да не се коленичи

А1он
Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по средбата со лидерот на ДУИ Али Ахмети, вели дека разговарале за две теми. „Разговаравме за две теми генерално,
Македонија

ВМРО ДПМНЕ: Јанчева треба да збори за тоа што ниту еден извештај на кримогените директори на Шилегов не доби согласност од Советот

А1он
Од ВМРО ДПМНЕ преку соопштение реагираат на прес конференцијата на Љубица Јанчева од СДСМ и велат дека таа е најнеспособната претседателка на Советот на Град
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Формирано работно тело за следење на реализацијата на проектите на градоначалниците

А1он
Од ВМРО ДПМНЕ информираат дека во насока на доследно спроведување на проектите ветени на последните избори, партијата пристапи кон формирање на работно тело кое ќе
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Груби и Владата ја фрлаат државата во вештачка криза со издигнување на спорот со Бугарија на ниво на безбедносно прашање

А1он
Од ВМРО ДПМНЕ преку соопштение велат дека првиот вицепремиер Артан Груби и Владата ја фрлаат државата во вештачка криза со издигнување на спорот со Бугарија
Македонија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува каде што застана пред четири години со уништување на Охрид и Охрдиското Езеро

А1он
Од СДСМ преку соопштение велат дека ВМРО-ДПМНЕ продолжува да си ја покажува својата лицемерност. „Нивната голема грижа за Охридското езеро, за статусот во УНЕСКО како