vmro-dpmne

Македонија

(ВИДЕО) Димитриеска Кочоска: Последниот тендер од 46 милиони евра за компанија Марковски е комплетна пљачка и фиктивен договор преку кој ќе се вршат исплати

А1он
Како ВМРО-ДПМНЕ порачуваме дека имаме поразличен пристап од тоа што го имаат СДСМ и ДУИ, односно во исто време, секој проект го гледаме од различни
Македонија

(ВИДЕО) Божиновска: ВМРО-ДПМНЕ ќе формира министерство за енергетика кое ќе вработи стручни кадри кои сериозно ќе се занимаваат, ќе изготват стратегија и ревидирање на се што досега е направено

А1он
Во програмата на ВМРО-ДПМНЕ има дека ќе биде формирано министерство за енергетика кое ќе вработи стручни кадри и кои ќе се занимаваат сериозно, ќе направат
Македонија

(ВИДЕО) Маркова Велинова: Владата на ВМРО-ДПМНЕ по преземањето на власта веднаш ќе се посвети на гасификацијата, но и посебно внимание секој да добива квалитетна електрична енергија

А1он
Стожерот на македонската енергетика е РЕК Битола, ќе водиме грижа за него, нема да го оставиме во тие лоши услови како што ќе го начекаме
Македонија

(ВИДЕО) Димитров: РЕК Битола ни е стожерот на енергетиката и ние не смееме лесно да се откажеме од него

А1он
РЕК Битола ни е стожерот на енергетиката и ние не смееме лесно да се откажеме од него. Како што кажа колегата, професор Христијан Мицкоски, тука
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Власта на СДС и ДУИ е одговорна за катастрофата со издавањето на исправи, наместо помпезни пречеци на обрасци на граница, нека го изгласаат законот за продолжување на пасошите

А1он
СДС уште еднаш ја докажаа својата неспособност. Помпезното пречекување на обрасци на граница од страна на Бојмацалиев, само уште еднаш ги потсети граѓаните на катастрофалното
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: На СДС и ДУИ како малку да им беше што го уништија стандардот на граѓаните, па во заминување ги зголемуваат цените во Катастар и до 300%

А1он
Власта на СДС и ДУИ дури и во заминување во последните денови не пропушта можност да му наштети на сопствениот народ. Како малку да беше
Македонија

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: Пробиштип го чека Анастасов да остане на зборот и да си поднесе оставка заради јаловиштето

А1он
Драган Анастасов од СДС во предизборната кампања за втор градоначалнички мандат на изборите во 2021 година, порача дека до 2023 година ќе го затвори старото
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и ДУИ место да изгласаат продолжување на пасошите, организираат свечен пречек на граница, за обрасци за пасоши

А1он
Не дека не е познато на граѓаните, организирање на свечености со труби по тунели, еве сега имаме втор дел, свеченост за пристигање на обрасци за
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Целта на раководството на ЕСМ, е да ја затвори термоелектраната Осломеј, преку криминални договори и на тој начин, илјадници луѓе да изгубат работа

А1он
На 14 февруари 2024 година Електрани на Македонија, склучува криминален договор, од речиси два милиони евра, секако со омилениот бизнис партнер на власта, Борче Марковски,
Македонија

Мицкоски: Победата на ВМРО-ДПМНЕ заедно со народот против оваа ненародна власт е се поизвесна, во завршна фаза е и програмата која ќе ја трансформира Македонија

А1он
Партискиот истражувачко аналитички центар на ВМРО-ДПМНЕ – „Љубиша Георгиевски“ и Фондацијата Конрад Аденауер во период од 23 до 25 февруари во Велес организираат тридневен настан