kampanja

Македонија

Димитриевски во Тетово: Ја бараме поддршката на граѓаните за работите во Македонија да не бидат како досега

А1он
Претседателот на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриевски денеска беше во Тетово, каде што со носителот на листата на кандидати за пратеници во
Македонија

СДСМ: Глас за Пендаровски е глас за сигурна европска иднина

А1он
Изборот пред граѓаните на овие претседателски избори е помеѓу два сосема различни концепти, надеж за европска иднина со СДСМ и Пендаровски и безнадежност и враќање
Македонија

Продолжува кампањата за претседателските избори, а наскоро започнува и за парламентарните

А1он
Изборната кампања на претседателските кандидати за првиот круг од изборите на 24 април влегува во втората половина, а за пет дена, на 18 април почнува
Македонија

„Не користи мобилен телефон додека возиш“: Кампања на РСБСП

Орце Костов
Современото живеење не може да се замисли без користење на мобилен телефон. Но, наспроти предностите и функционалноста, неговата употреба додека сте вклучени во сообраќајот на
Економија

Со поддршка од „Макпетрол“ и во Кочани ќе се одржат работилници против врсничко насилство

А1он
Општина Кочани ќе биде дел од општествено одговорната кампања преку која „Макпетрол“ дава придонес во решавањето на проблемот со булингот. Учениците кои посетуваат настава во
Македонија

Започнува медиумската кампања за придобивките од евроинтеграцискиот процес на Македонија, под слоганот „Европска иднина, поблиску од кога било“

А1он
Владата на Република Северна Македонија од денеска, започнува со медиумската кампања која има за цел да ја информира јавноста за конкретните придобивки од евроинтеграцискиот процес
Македонија

Нова кампања за имунизација „Да не си играме со здравјето!“

А1он
Под мотото „Да не си играме со здравјето“ Министерството за здравство и УНИЦЕФ со поддршка од УСАИД од денеска почнуваат со нова фаза од кампањата
Македонија

Премиерот и министрите на трибини ќе убедуваат колку е убаво во ЕУ: Почнува кампањата од 80.000 евра

Орце Костов
Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на плоштадот Јадран (кај Арапска куќа) во Скопје, ќе ја отвори првата отворена трибина во рамки на кампањата „Ние сме Европа“
Македонија

(ВИДЕО) Бошкоски: Времето поминато невин во затвор никој не може да ми го врати

Орце Костов
Ова ми беше седма ослободителна пресуда по ред почнувајќи од двете пресуди од Хаг. Заврши мојата голгота која трае повеќе од 20 години, изјави Љубе
Македонија

Бошкоски е ослободен од вина во случајот „Кампања“

Орце Костов
Љубе Бошкоски се ослободува од обвинението дека незаконски ја финансирал политичката кампања. За случајот „Кампања“ тој веќе одлежа пет години затвор во Идризово, а сега