kampanja

Македонија

„За моментите на среќа – вакцинирај се“: Владата со кампања за вакцинација и борба со дезинформациите

А1он
Премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче ја промовираа новата кампања, со цел да го зголемат обемот на вакцинација во земјава, но и
Македонија

Арсовски: СДСМ сака да украде 600 илјади евра преку маркетинг кампања

А1он
Влада на СДСМ сака да даде 600.000 евра преку два тендери објавени од Генералниот секретаријат за маркетинг услуги и рекламни кампањи. 300.000 евра за кампања
Македонија

Спасовски: Кампањата ќе биде без митинзи и без активности од „врата до врата“

А1он
За нас, здравјето и благосостојбата на граѓаните се врвни приоритети од кои не отстапуваме, пишува на својот фесјбук профил, техничкиот премиеро Оливер Спасовски. Поради оваа
Свет

Трамп им се закани на демонстрантите кои ќе се појават на неговиот митинг во Талса

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп се закани денес дека против демонстрантите кои ќе се појават на неговиот прв предизборен митинг претстојниов викенд во Талса, во мнозински
Видео Македонија

ВИДЕО: „Јога со Гога“ – Силјановска се релаксира во Охрид

Кристијан Ландов
По вчерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид, утрово нивниот кандидат Гордана Силјановска-Давкова вежбаше јога на кејот од Охридското Езеро. Вежбите ги правеше заедно со инструктор,
Видео Македонија

(ВИДЕО) Арсовски до Заев: Дали е точно дека се потрошени 3 милиони евра за неуспешен референдум?

Кристијан Ландов
Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ го прашува премиерот Зоран Заев дали е вистина дека за кампањата за референдумот потрошиле 3 милиони евра народни пари. „Ден по референдумот,
Македонија

(ВИДЕО) Калајџиев: Со монтирањето на „Кампања“ и „Ровер“ власта го жртвуваше судството

А1он
Исклучување на јавноста, лесно издадените ПИМ мерки кои укажуваат дека судот учествува во „политички монтировки“, агент провокатор, процеси добиени со заштитени сведоци. Сето ова укажува
Македонија

СЦ „Борис Трајковски“ со 60.000 евра ќе промовира лизгалиште

А1он
Спортскиот центар „Борис Трајковски“ со 60.000 евра народни пари преку ТВ спотови, радио пораки, печатени материјали, интернет огласи како и медиумски закуп ќе го презентира