arsovski

Македонија

Арсовски: Министерката што се срами и ја цензурира сопствената култура треба да си поднесе оставка

А1он
Вчера сите се згрозивме од скандалозната изјава на министерката за култура, Бисера Стојчевска. Министерка која што доаѓа директно од редовите на СДСМ. Стојчевска ни кажа
Македонија

(ВИДЕО) Арсовски: Пендаровски сериозно го има совладано синдромот на ретерирање

А1он
Стево Пендаровски јавно се откажа од македонските национални интереси и интересите на граѓаните, и ја одбра антимакедонската политика и по кој знае кој пат покажа
Македонија

Предлогот за видео надзор се однесува само за процесите кои не може да се дигитализираат, појасни Арсовски

А1он
Предлогот за поставување на видео надзор и боди камери не се однесува на целата администрација, туку за службениците коишто вршат контрола, надзор и посебни овластувања
Македонија

Арсовски: СДСМ сака да украде 600 илјади евра преку маркетинг кампања

А1он
Влада на СДСМ сака да даде 600.000 евра преку два тендери објавени од Генералниот секретаријат за маркетинг услуги и рекламни кампањи. 300.000 евра за кампања
Македонија

Арсовски: Можеа да изгласаат помош на стопанството кога гласаа доверба – одолговлекуваат затоа што Буџетот е празен

А1он
Не ја кочат работата на Собранието напротив пратениците на ВМРО-ДМНЕ се проактивни за многу теми кои што се од интерес на граѓаните. Можам само да
Македонија

(ВИДЕО) Арсовски: МВР и Спасовски 24 часа молчат за инцидентите во Струмица, град кој стана како дивиот запад

А1он
На само стотина метри од полициската станица, во центарот на градот се случи брутална тепачка, која наликуваше и на обид за убиство, а што е
Македонија

(ВИДЕО) Арсовски: Корупцијата и криминалот најголем проблем, медиумите предмет на заплашување и притисоци според Стејт Департментот

А1он
„Извештајот на Стејт Департментот за минатата година за почитување на човековите права јасно покажува како функционира и работи Владата на Зоран Заев и СДСМ изминатите
Македонија

(ВИДЕО) Арсовски: Зоран Заев е истрошен политичар кој го избегнува лидерското соочување со Мицкоски

А1он
Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски рече дека Зоран Заев е истрошен политичар кој е свесен дека рејтингот му е во слободен пад и затоа избегнува
Македонија

СДСМ: Се проверуваат вработувањата, ќе има одговорност ако има какви било пропусти и незаконитости

А1он
Вистинската адреса на која ВМРО-ДПМНЕ треба да постави прашања за непотизам е нивниот лидер Христијан Мицкоски кој треба да им одговори како од толку многу