dimce arsovski

Македонија

(ВИДЕО) Арсовски : Зоран Заев е еден истрошен и исплашен политичар кој треба да одговара за стореното

А1он
На вчерашниот ТВ дуел кај Зоран Заев се виде еден истрошен и исплашен политичар кој треба да одговара за стореното и знае дека ќе одговара.
Македонија

(ВИДЕО) Арсовски: Бизнис интересите на Шилегов се поважни од здравјето на граѓаните

А1он
Петре Шилегов нема намера да се откаже од труењето на Скопјани. Бизнис интересите на Шилегов очигледно му се поважни, отколку здравјето на граѓаните на Скопје,
Македонија

Арсовски: Шилегов ја нуди скопската депонија на бизнисмени со криминално досие

А1он
Петре Шилегов го доведува во опасност здравјето на сите Скопјани, жители на Скопје и околината, со тоа што се врзува со сомнителни бизнисмени од Хрватска
Економија

(ВИДЕО) Арсовски: Тевдовски и Заев на месец и половина пред избори ќе ја задолжат Македонија за нови 130 милиони евра

А1он
Тевдовски и Заев денес на месец и половина пред избори ќе ја задолжат Република Македонија за нови 130 милиони евра, обвини портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче
Македонија

(ВИДЕО) Арсовски: Очекуваме разврска на најголемиот случај на непотизам во историјата на  Македонија 

А1он
Епидемијата на непотизам во државава се рашири во толкави размери да ги зарази сите функционери и нивните роднини од СДСМ, изјави на денешната прес-конференција, Димче
Македонија

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ достави список од неколку стотици случаи на непотизам до антикорупциска

А1он
ВМРО-ДПМНЕ, по серијалот на прес-конференции на кои беа изнесени примери на непотизам од редовите на власта на СДСМ, до архивата на Државната комисија за спречување
Македонија

(ВИДЕО) Арсовски: Непотизам и на локално ниво, вработувани блиски роднини на градоначалници

А1он
Епидемијата на непотизам е навистина застрашувачка. Ги има зафатено функционерите на СДСМ на сите можни нивоа. На државна сметка се закачиле блиски роднини на пратеници,
Македонија

(Видео) Арсовски: Дали пратеничката Тања Ковачев ги вработила сопругот, сестрата, зетот и золвата

А1он
Епидемијата од непотизам од најтежок вид ја има зафатено фамилијата на пратеничката Тања Ковачев од СДСМ, обвини на прес-конференција порпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. „Мислиме
Македонија

(ВИДЕО) Арсовски: Пратениците од СДСМ, Атанасов и Лалчевска си вработиле роднини во општина, основно училиште и детска градинка

А1он
Повеќе од две недели државата ја тресе најголемиот скандал на непотизам во Република Македонија предизвикан од СДСМ. Заразата со епидемијата на непотизам се шири многу
Македонија

СДСМ: Се преземаат морални чекори, непотизмот е одлика на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Се преземаат морални чекори, непотизмот е одлика на ВМРО-ДПМНЕ, дали Мицкоски ќе даде отказ затоа што стана асистент кај неговиот татко? ВМРО-ДПМНЕ е симбол на