dimce arsovski

Македонија

(ВИДЕО) Арсовски: Очекуваме разврска на најголемиот случај на непотизам во историјата на  Македонија 

А1он
Епидемијата на непотизам во државава се рашири во толкави размери да ги зарази сите функционери и нивните роднини од СДСМ, изјави на денешната прес-конференција, Димче
Македонија

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ достави список од неколку стотици случаи на непотизам до антикорупциска

А1он
ВМРО-ДПМНЕ, по серијалот на прес-конференции на кои беа изнесени примери на непотизам од редовите на власта на СДСМ, до архивата на Државната комисија за спречување
Македонија

(ВИДЕО) Арсовски: Непотизам и на локално ниво, вработувани блиски роднини на градоначалници

А1он
Епидемијата на непотизам е навистина застрашувачка. Ги има зафатено функционерите на СДСМ на сите можни нивоа. На државна сметка се закачиле блиски роднини на пратеници,
Македонија

(Видео) Арсовски: Дали пратеничката Тања Ковачев ги вработила сопругот, сестрата, зетот и золвата

А1он
Епидемијата од непотизам од најтежок вид ја има зафатено фамилијата на пратеничката Тања Ковачев од СДСМ, обвини на прес-конференција порпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. „Мислиме
Македонија

(ВИДЕО) Арсовски: Пратениците од СДСМ, Атанасов и Лалчевска си вработиле роднини во општина, основно училиште и детска градинка

А1он
Повеќе од две недели државата ја тресе најголемиот скандал на непотизам во Република Македонија предизвикан од СДСМ. Заразата со епидемијата на непотизам се шири многу
Македонија

СДСМ: Се преземаат морални чекори, непотизмот е одлика на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Се преземаат морални чекори, непотизмот е одлика на ВМРО-ДПМНЕ, дали Мицкоски ќе даде отказ затоа што стана асистент кај неговиот татко? ВМРО-ДПМНЕ е симбол на
Македонија

(ВИДЕО) Арсовски: Прогласената епидемија на непотизам алармантно се шири додека институциите спијат 

А1он
Прогласената епидемија на непотизам алармантно се шири додека институциите спијат, два нови случаеви заразени со епидемија на непотизам во Неготино, а власта сеуште молчи како
Македонија

(ВИДЕО) Арсовски: Власта врши чиста изборна корупција и поткуп на гласачи

А1он
Во последните неколку месеци државната и јавната администрација се користат како апарат за вдомување на партиски кадар и тоа само пред избори. Власта врши чиста