Petre Silegov

Македонија

Шилегов: Време е Милошоски да го напушти Собранието, двапати му падна косата до сега

Орце Костов
Поранешниот градоначалник на Град Скопје, Петре Шилегов по вчерашниот инцидент на една од собраниските седници на својот профил на Фејсбук порача дека му е време
Македонија

Запален автомобилот на сопругата на Шилегов: Почнаа да пукаат гумите, одма пријавивме

Кристијан Ландов
Во три часот по полноќ, во скопската населба Тафталиџе, настанал пожар во кој изгорел автомобилот кој го управувала Јасмина Шилегова, сопруга на ексградоначалникот на Скопје,
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов и СДСМ цел мандат ништо не направија за загадениот воздух затоа Скопје е на врвот на најзагадени градови

А1он
Шилегов и СДСМ цел мандат ништо не направија за загадениот воздух затоа Скопје е на врвот на најзагадени градови. Смешни се обидите на Шилегов кој
Македонија

Андоновски: Скандалозно е што СДСМ и Шилегов проектирале мостови, а не ја решиле експропријацијата, сега тие мостови завршуваат на приватен имот

А1он
Скандалозно е тоа што се проектирале и се започнало со изградба на мостови без да се решат клучните прашања кои што се однесуваат на експропријација
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Расипникот Шилегов и СДСМ оставија долг од 160 милиони евра на Град Скопје

А1он
Расипникот Шилегов и СДСМ оставија долг од 160 милиони евра на Град Скопје. Градот е до гуша во долгови, и затоа единствено виновен е Шилегов
Македонија

Шилегов: Извесен е влезот на Алтернатива во Владата, не знам дали ќе се дискутира за оставката на Заев

А1он
Членот на Извршниот и на Централниот одбор на СДСМ Петре Шилегов пред почетокот на седницата на ЦО на партијата изјави дека нема да се расправа
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Петре Шилегов ги награди парично за 13 Ноември Венко и Денко

А1он
Петре Шилегов од реномираната награда „13 Ноември“ си направил партиска тезга. Наместо за заслужни скопјани или луѓе кои допринеле за Скопје и државата, тој во
Македонија

Шилегов: Мојот син нема деловен простор во Ист Гејт, „привезокот“ доодработува за газдата

А1он
Кандидатот за градоначалник на Скопје, Петре Шилегов ја демантираше информацијата пуштена на социјалните мрежи од претседателот на Левица, Димитар Апасиев дека неговиот син имал сопственост
Македонија

Шилегов: Ги реконструиравме сите средни училишта во градот со пари од Скопје 2014, тоа е клучната разлика

А1он
– Денес сакам да потсетам на уште една клучна разлика меѓу движењето напред кон прогресот и развојот на Скопје и влечењето назад заради нечии криминални
Македонија

Шилегов: Во недела изберете развој на Скопје, демократска и отворена власт

А1он
Кандидатот за градоначалник на Скопје од СДСМ Петре Шилегов со видеопорака се обрати на граѓаните на Скопје, масовно да излезат на гласање во недела, на