bogdanka kuzeska

Економија

Кузеска: Со СДСМ неколку пати поголеми плати и пензии од времето на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Со СДСМ Македонија прерасна во земја фактор на стабилност, кредибилен партнер, со позитивна економска клима која отвара врати за поголеми инвестиции и нови работни места.
Македонија

(ВИДЕО) Кузеска: За 40 отсто зголемено домашното производство на струја, инвестираме во енергетиката

А1он
Мерките и политиките во енергетиката на Владата и институциите предводени од СДСМ даваат реални и видливи резултати. Во време на светска енергетска криза, домашниот енергетски
Македонија

(ВИДЕО) Кузеска: Мицкоски цела 2022 година ги лажеше граѓани

А1он
Христијан Мицкоски цела 2022 година ги лажеше граѓани. Под заложништво на Димитар Апасиев и Левица, Мицкоски лажеше за македонскиот јазик, ја плашеше јавноста со асимилација
Македонија

Кузеска: Не е само Скопје, хаос, неработа и самоволие има во скоро секоја општина предводна од ВМРО-ДПМНЕ

А1он
ВМРО-ДПМНЕ создаде хаос во Град Скопје каде блокадите се секојдневие, а функционирањето на јавните претпријатија е на раб на колапс. Но не е само Скопје,
Македонија

(ВИДЕО) Кузеска: СДСМ се бори со кризата и ги штити граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ блокира

А1он
Владата и институциите предводени од СДСМ одговорно и посветено работат на надминување на последиците од глобалната енергетска криза. Во пресрет на најтешката зима после Втората
Македонија

(ВИДЕО) Кузеска: Раст на извозот од 20,2 во првото полугодие, економијата е стабилна и ликвидна

А1он
Преку одговорни и навремени мерки и политики, Владата предводена од СДСМ успева и во време на светска економска криза да ја одржи стабилноста и ликвидноста
Македонија

Кузеска: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски свесно погазија по идеалите на Илинден

А1он
Уште еднаш се докажа дека Мицкоски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ немаат ни малку државничко однесување а нивната единствена агенда се деструкциите, блокадите и дејствување на
Македонија

(ВИДЕО) Кузеска: Мицкоски заедно со Апасиев застана против членството во ЕУ

А1он
Секогаш кога во државата се случуваат процеси важни за иднината Христијан Мицкоски е на спротивата страна од историјата, од интересот на граѓаните, без основно чувство
Македонија

Кузеска: Данела Арсовска е против зголемување на минималната плата

А1он
СДСМ во изминатите четири години ја покачи минималната плата за над 6.000 денари, од 9.000 на 15.200 денари. Со враќањето на економијата во нормала по
Македонија

Кузеска: Анкетата на Брима потврди, СДСМ е победник на локалните избори

А1он
Успешните мерки и политики на Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев во континуитет се препознаени од страна на граѓаните. Тоа е потврдено со