igor janusev

Македонија

Јанушев бара Арсовска да му се извини за „хистеричните изјави“: ЈСП го оставив во стабилна сосотјба

А1он
Директор на ЈСП Скопје бев речиси 3 години, на фукцијата стапив во Февруари 2015 година, а бев сменет во Ноември 2017 година. Така да, ниту
Македонија

(ВИДЕО) Јанушев: Ниту Груевски, ниту Јанакиески, ниту кој било друг барал нешто во постапката за кинеските автобуси

Кристијан Ландов
„Политичкиот прогон продолжува“, ова е ставот на пратеникот Игор Јанушев по првото судење каде се гони за злоупотреба на службена положува и овластување при набавка
Македонија

(ВИДЕО) “Кинески автобуси”: Јанакиески и останатите признаа вина, Јанушев не разбра за што го гонат па рече дека е невин

Кристијан Ландов
Миле Јанакиески како ексминистер, Снежана Филиповска-Павлевска како претседателка на комисија за спроведување на јавна набавка и Јулијана Јанкуловска-Атанасова член на комисијата признаа вина дека ги
Македонија

Покренато обвинение против Игор Јанушев за набавката на кинеските автобуси, обвинет е и Јанакиески

Кристијан Ландов
Обвинение против ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, актуелниот пратеник и ексдиректор на ЈСП Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ и уште две лица, поднесе Обвинителството
Македонија

(ВИДЕО) Јанушев: Заев не набавува фингерпринт терминали, сака да прави изборен фалсификат

А1он
Зоран Заев не сака договор за Изборниот закон, и намерно и свесно го одолговлекува спроведување на законот во делот на отисокот од прст, само и
Македонија

Игор Јанушев веќе не е генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, партијата избра нов Извршен комитет

А1он
Генералниот секретар на партијата, Игор Јанушев, се повлекува од партиската функција, соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по вечерашната седница на Централниот комитет, на која
Македонија

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ за утре најави нов протест, со коли ќе го блокира центарот на Скопје

А1он
Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција најави нов протест во Скопје против поскапувањето на струјата, со блокада на крстосницата кај „Палома Бјанка“ и на улицата
Македонија

Јанушев: Вирусот на лаги и корупција има име и презиме и се вика Зоран Заев

А1он
Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот
Македонија

(ВИДЕО) Јанушев од Виница: За младите до 29 години нула проценти данок

А1он
Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител во Третата изборната единица од ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев денеска беше во посета на општина Виница оствари средба со младите
Македонија

(ВИДЕО) Јанушев во Штип во пресрет на јубилејот на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Игор Јанушев од ВМРО ДПМНЕ на денешната прес конференција вети повторно издигнување на Македонија. „По повод 127 години од формирањето на ВМРО и јубилејните 30