janusev

Македонија

(ВИДЕО) Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе тужба за Спасовски и барање за обесштетување на граѓаните поради непотребните финансиски трошоци за издавање на личните исправи на граѓаните кои несовесно биле издавани

А1он
Поради неодговорноста и измеќарскиот однос на СДС, граѓаните се доведени во ситуација да бидат во притвор во сопствената држава. Имено, изминатите години, надлежните институции, пред
Македонија

Џафери: Оди пресметај се со син ми, не си му ни до мал прст – Пази малку, не си во шума, му врати ВМРО-ДПМНЕ

А1он
– Игор Јанушев, на синот на Талат Џафери не можеш да му дојдеш ни до малиот прст. Прво до малиот прст не можеш да дојдеш.
Македонија

Јанушев: СДСМ и ДУИ подготвуваат кражба на локалните избори

А1он
И покрај сите напори, отстапки, и пред се волја од страна на ВМРО-ДПМНЕ да овозможиме да се користат fingerprint уредите за локалните избори и да
Македонија

Јанушев: ДИК пребројува по барање на ВМРО-ДПМНЕ, резултатите не одговараат на официјалните записници

А1он
По барање на ВМРО- ДПМНЕ, ДИК повторно ги пребројува резултатите од записниците, се со цел да се отстранат сите можности за било какви неправилности во
Македонија

Јанушев: Се обврзуваме да работиме чесно и посветено за секој граѓанин

А1он
Проверка на имотот на политичарите, зголемени плати и пензии и шанси за младите, вети денеска во Ранковце носителот на кандидатската листа во Третата изборна единица
Македонија

Јанушев и Јанакиески договараат летови од Италија и Швајцарија „за нашите“: На „Бетон“ пушти му го тоа да плати

Кристијан Ландов
На јутуб каналот „Обнова на режимот“ и натаму се објавуваат снимки од разговори меѓу носителот на пратеничката листа во изборната единица три, Игор Јанушев и
Македонија

Партиски списоци во Телеком и закани од Јанушев: Tаа Даниела и тој Ратко, жими се, утре ќе ги убијам

Кристијан Ландов
На каналот „Обнова на режимот“ каде вчера за првпат беа објавени снимки со разговори меѓу носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во изборна единица три, Игор
Македонија

Бомба за Јанушев: Ако ја видам наредниот пат, ќе ѝ дадам еден бокс во фаца

Кристијан Ландов
На нов канал на „Јутуб“, овој пат именуван како „Обнова на режимот“, се објавуваат снимки од разговори меѓу носителот на изборната единица три од ВМРО-ДПМНЕ,
Македонија

(ВИДЕО) Јанушев: СДСМ не се менува и настапува со стари и компромитирани кадри, гласот за Заев е глас за криминалот

А1он
На пресконфернецијата на генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев рече дека СДСМ  ги преставила пратеничките листи кои не се ништо друго, освен спас на политичката
Македонија

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ не прифаќа да гласа за една изборна единица во замена за шпицен кандидат

А1он
Централниот и извршниот комитет на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, одбрале лидерот на партијата Христијан Мицкоски да одбере кој ќе биде кандидат за идни министри во техничката влада.