janusev

Македонија

Јанушев: СДСМ наместо да се прават слепи и глуви, да кажат зошто и колку пати се среќавале Заев и Боки Тредичи

А1он
Жално е да се чита како СДСМ се дави во калта во кои сами западнаа со рекетарско-политичко обвинителскиот октопод. СДСМ наместо при очи да се
Македонија

(ВИДЕО) Јанушев: Кривични пријави за Џафери, Ибраими и Костовски поради објавувањето на законот за двојазичност

А1он
Законот за двојазичност е штетен и ќе предизвика далекусежни последици по Република Македонија. Дополнителен проблем е што законот е донесен на начинот на кој што
Македонија

Јанушев во име на ВМРО-ДПМНЕ се извини што новинарите ги нарекоа „загари на Заев“

А1он
Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на вечерашната прес-конференција, по притисокот од новинарите, се извини за тоа што во партиското соопштение медиумите беа наречени „загари
Македонија

Јанушев: Ова што се случува вечерва е удар врз демократијата, Груевски не бил во штабот повеќе од 6 месеци

А1он
Ова што се случува вечерва е удар врз демократијата. Ова е дно. ВМРО-ДПМНЕ е под полициска опсада. Членовите на партијата се претресуваат и вознемируваат од
Македонија

(ВИДЕО) Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ бара професионалци за републичките комисии

А1он
Состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не функционира, образование кое не нуди квалитет,
Видео Македонија

(ВИДЕО) Јанушев: Партијата не е осомничена, имотот да биде одмрзнат

А1он
Откако не успеа преку притисоци да ја скршат партијата сега кулминира притисокот преку други институции, рече генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на прес-конференција по
Видео Македонија

(ВИДЕО) Јанушев: На пратеници од ВМРО-ДПМНЕ им беа нудени милиони евра за да гласаат за уставните измени

А1он
ВМРО-ДПМНЕ одбра борба против неодговорната влада, рече генералниот секретар на партијата, Игор Јанушев на прес-конференција. Тој обвини дека структури на власта и нивните соработници вршеле
Македонија

Определена мерка притвор за едно лице за убиството на Мартин Јанушев

А1он
По предлог на скопското Јавно обвинителство, судија на претходна постапка на едно осомничено лице за убиството на Мартин Јанушев му определи мерка притвор во траење
Македонија

(ВИДЕО) Јанушев: Заев да се извини за смислениот политички прогон со кој тргува со амнестија

А1он
Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на прес-конференција рече дека ВМРО-ДПМНЕ, говорот го Заев го смета како понуда за амнестија. „За да има амнестија, треба