boki tredici

Македонија

Кaтанец на вратата на „1 ТВ“

Васко Маглешов
Катанец е ставен на влезната врата на телевизијата „1 ТВ“, чиј што неформален сопственик е Бојан Јовановски. Вработени во телевизијата за „А1он“ велат дека стотина
Македонија

Јанушев: СДСМ наместо да се прават слепи и глуви, да кажат зошто и колку пати се среќавале Заев и Боки Тредичи

А1он
Жално е да се чита како СДСМ се дави во калта во кои сами западнаа со рекетарско-политичко обвинителскиот октопод. СДСМ наместо при очи да се