boki13

Македонија

Почна постапка за одземање на дозволата на 1ТВ

Мери Јордановска
Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) на денешната седница донесе одлука да се почне постапка за одземање на дозволата на 1ТВ, чиј неформален
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Истрагата за „Рекет“ е фарса, целта е да се одвлече вниманието од Заев

А1он
Истрагата во случајот Рекет е фарса, која има за цел да го одвлече вниманието на јавноста од Зоран Заев и врвот на власта, без кој
Македонија

1ТВ престана да емитува програма

А1он
1ТВ чиј неформален сопственик беше Бојан Јовановски – Боки 13, од вчера престана да емитува програма, по сопствена иницијатива. Доколку телевизијата не емитува програма во
Македонија

Кировски: Новинари со кариери и кредибилитет беа бодигарди на Боки 13 за кеш

А1он
Проблемот на ова општество не се само опскурни типови како Боки 13 околу кој се нареди на баци рака цел естаблишмент, и на кого му
Македонија

Јанушев: СДСМ наместо да се прават слепи и глуви, да кажат зошто и колку пати се среќавале Заев и Боки Тредичи

А1он
Жално е да се чита како СДСМ се дави во калта во кои сами западнаа со рекетарско-политичко обвинителскиот октопод. СДСМ наместо при очи да се
Македонија

Повторно блокирана сметката на „1ТВ“

Кристијан Ландов
Управата за јавни приходи повторно ја блокираше сметката на „1ТВ“ чии сопственици се Јасна Мандиќ и „БМЈ Медиа Груп“, фирма зад која стои Миле Јовановски,
Македонија

Јовановски: Ќе се заложам секој граѓанин да добие достоинствен живот

А1он
Активистот Бојан Јовановски е избран за нов претседател на Меѓународниот сојуз преку тајно гласање на 52 делегати од земјава и Европа. Заедно со Јовановски имало