reket

Македонија

Ниту измените во Кривичниот законик, ниту најавената амнестија не ја опфаќаат Катица Јанева

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева не е опфатена во новите измени на Кривичниот законик, кои за делото „Злоупотреба на службената положба и овластување“, за
Македонија

(АУДИО) Русковска не знае дали е таа на новите бомби за кои кажа дека се од „Рекет“, па сега не знае што врска имаат со предметот

Кристијан Ландов
„На одмор сум, моментално патувам“. Ова е одговорот на Вилма Русковска, обвинителка за организиран криминал, на прашањето дали е нејзин гласот кој се слуша на
Uncategorized

Караници меѓу сестрата на Камчев, Боки 13 и адвокатот, судијата смируваше: „Тужи ме колку сакаш“

Кристијан Ландов
Со караница помина испрашувањето Кристина Камчева-Стојческа, сестра на Орце Камчев, сведок во постапката каде бизнисменот си го бара милионот. Тужениот Бојан Јовановски-Боки 13, адвокатот го
Македонија

Сестрата на Камчев за позајмените пари: Планира да ми ги врати, досега не ме изиграл

Кристијан Ландов
Кристина Камчева-Стојчевска во Граѓанскиот суд во Скопје сведочеше како ги обезбедила околу 19 милиони денари, пари дел од милиониот, кои според тврдењето на бизнисменот Орце
Македонија

Врховен им ги потврди затворските казни на Катица Јанева и Бојан Јовановски за „Рекет“

Кристијан Ландов
Врховните судии ја потврдија затворската пресуда за предметот „Рекет“ каде на Катица Јанева и беше одредена седумгодишна затворска казна, а на Бојан Јовановски му беше
Македонија

Боки 13 и Катица Јанева утре ќе бидат спроведени од затвор, повторно ќе се бранат заедно

Кристијан Ландов
Катица Јанева и Бојан Јовановски-Боки 13, но и Зоран Милески-Кичеец, Владата, распаднатото Специјално јавно обвинителство и Републичкото јавно обвинителство, утре ќе треба да се бранат
Видео Македонија

(ВИДЕО) Интервју со таткото на Боки 13: Каде заврши торбата „Луј Витон“, загрозен ли е животот на неговиот син

Кристијан Ландов
Миле Јовановски се гордее со неговиот син Бојан познат како Боки 13. Во интервју за „А1он“ тој обвинува дека се спремала ликвидација на неговиот син.
Македонија

Катица Јанева дома ја дочекала Новата година

Кристијан Ландов
Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева празниците ги минува дома со своето семејство, дознава „А1он“. Според наши информации, таа затворот „Идризово“ каде ја одлежува казната
Видео Македонија

(ВИДЕО) Таткото на Боки 13 прозборе за „Рекет“, торбата „Луј Витон“, седенките во кафеана со Русковска и Јанева

Кристијан Ландов
По година и половина од пресудата за „Рекет“, Миле Јовановски, татко на Бојан Јовановски-Боки 13 во интервју за „А1он“ првпат зборуваше за торбата „Луј Витон“,