gradonacalnik

Македонија

Се уште не е идентификуван напаѓачот врз градоначалникот на Арачиново, трет напад врз него за година и пол

Орце Костов
Се уште не е идентификуван напаѓачот со автоматска пушка пукаше во градоначалникот на Арачиново и кој рани две лица среде бел ден. Во нападот се
Македонија

МВР со детали за пукањето во Арачиново: Градоначалникот не е повреден

Орце Костов
Најмалку едно лице е повредено во вооружен напад што денеска попладне се случил во скопско Арачиново, а настанот го потврдија и од МВР. „Денеска (01.04.2024)
Македонија

Пукање во Арачиново – повредени член на обезбедувањето и возачот на градоначалникот

Анита Петровска Рајковиќ
Попладнево пукање во скопско Арачиново со цел убиство на градоначалникот, а при нападот бил испразнет цел шаржер од автоматско оружје. Во пукањето, градоначалникот нема повреди,
Македонија

Градоначалникот на Гевгелија префрлил 36.000 евра на ракометен клуб основан од татко му, обвинија од СДСМ

Орце Костов
Градоначалникот на Општина Гевгелија неколку години во неколку наврати доделува големи суми на пари на ракометен клуб основан од неговиот татко, обвинија од општинската организација
Македонија

МОН му ги одзеде ингеренциите на градоначалникот на Чашка: Се бара незаконско отворање на албанска паралелка

Орце Костов
Државниот просветен инспекторат каде што директор е Халит Ферати од Алијанса за Албанците и коалициски партнер на СДСМ од чии редови доаѓа градоначалникот на општина
Македонија

Кривична пријава против градоначалникот на Кочани за „злоупотреба на службената положба и овластување“

А1он
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани до Основно јавно обвинителство Кочани денеска поднесе кривична пријава против Љ.П.(63) од Кочани, поради постоење на основи на сомнение
Македонија

Градоначалниците на скопските општини се инфлуенсери: Арсовска им порача да си ги исчистат прво своите населби

Орце Костов
Градоначалниците кои вчера беа на терен со работниците од општинските комунални претпријатија, Данела Арсовска ги нарече инфлуенсери кои само се сликаат наместо да работат, а
Свет

(Видео) Повредени жената и детето на градоначалник во Франција – бунтовници со автомобил се забиле во куќата додека спиеле

А1он
Француски бунтовници удриле со својот автомобил во домот на градоначалникот на Л’И- ле Росес, општина во јужните предградија на Париз, и го запалиле возилото додека
Македонија

Костадин Костадинов влезе во војна со ЛГБТ организациите: Струмица излепена со „пречкртано виножито“

Орце Костов
Градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов реагираше на нападите упатени кон него од одредени невладини организации, поради поддршката што ја дава за трибините и јавната дебата
Uncategorized

Македонец градоначалник во Пустец, Бугарин негов заменик – Маричиќ се пофали со изборниот резултат во Албанија

Орце Костов
„Нашиот Пали Колефски ќе ја води Општина Пустец. Македонец, социјалдемократ, другар, борец за соработка меѓу албанскиот и македонскиот народ“, се пофали вицепремиерот Бојан Маричиќ за