sveti nikole

Македонија

Полициските хеликоптери со исфрлени 54 тони вода го локализираа пожарот кај Свети Николе

А1он
Хеликоптерската единица за полициски намени денеска дејствуваше во реонот на Свети Николе, каде успешно беше локализиран пожарот што настана околу 11:30 часот, информираат од МВР.
Македонија

Министерството за живтна средина му ги одзеде ингеренциите на градоначалникот на Свети Николе за депонијата кај Мечкуевци

А1он
Министерството за животна средина му ги одзеде ингеренциите на градоначалникот на Свети Николе, Дејан Владев, во врска со регионалната депонија, откако тој не ја прифаќаше
Македонија

Шестмина добија кривични пријави бидејќи противзаконски доцртале кат на зграда во Свети Николе

А1он
Шестмина добија кривични пријави бидејќи противзаконски доцртале кат на зграда во Свети Николе, информираат од Министерството за внатрешни работи. „Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети
Македонија

Заев: Од 1 јануари идната година просечната плата ќе биде 500, а минималната 300 евра

А1он
Од 1 јануари 2022 година, просечната плата ќе биде 500 евра, а минималната плата 300 евра, најави денеска од Свети Николе претседателот на СДСМ Зоран
Македонија

Кривична пријава за полицаец од Свети Николе за лихварство

А1он
ОВР Свети Николе поднесе кривична пријава против О.Ц.(50) од Свети Николе, вработен во МВР, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „лихварство“, казниво
Македонија

Пожарот од Богословец се прошири кон штипското село Доброшани

А1он
Пожарот од атарот на светиниколското Богословец е проширен кон штипското село Доброшани, во коешто има стари куќи. Командирот на смена во Територијалната Противпожарна единица (ТППЕ)-Штип,
Македонија

Николов: Пожарот од Светиниколско се шири кон Штип, преземаме сè за негово гаснење

А1он
Поради силниот ветер, пожарот од Светиниколско, брзо се прошири накај штипскиот дел, информираше вечерва на социјалните мрежи градоначалникот на Штип, Сашко Николов. Пожарот беснее кај
Економија

Владата дава државно земјиште во Свети Николе под долготраен закуп за сончеви централи

А1он
Владата денеска на седница донесе шест одлуки за давање согласност за долготраен закуп на градежно земјиште сопственост на Република Северна Македонија во атарот на Општина