sveti nikole

Македонија

Тешко повредени двајца работници во Свети Николе и во Скопје

А1он
Жител на Свети Николе вчера се здобил со тешка телесна повреда додека извршувал работни задачи во фабрика, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – Вчера
Македонија

Заев: Од 1 јануари идната година просечната плата ќе биде 500, а минималната 300 евра

А1он
Од 1 јануари 2022 година, просечната плата ќе биде 500 евра, а минималната плата 300 евра, најави денеска од Свети Николе претседателот на СДСМ Зоран
Македонија

Кривична пријава за полицаец од Свети Николе за лихварство

А1он
ОВР Свети Николе поднесе кривична пријава против О.Ц.(50) од Свети Николе, вработен во МВР, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „лихварство“, казниво
Македонија

Пожарот од Богословец се прошири кон штипското село Доброшани

А1он
Пожарот од атарот на светиниколското Богословец е проширен кон штипското село Доброшани, во коешто има стари куќи. Командирот на смена во Територијалната Противпожарна единица (ТППЕ)-Штип,
Македонија

Николов: Пожарот од Светиниколско се шири кон Штип, преземаме сè за негово гаснење

А1он
Поради силниот ветер, пожарот од Светиниколско, брзо се прошири накај штипскиот дел, информираше вечерва на социјалните мрежи градоначалникот на Штип, Сашко Николов. Пожарот беснее кај
Економија

Владата дава државно земјиште во Свети Николе под долготраен закуп за сончеви централи

А1он
Владата денеска на седница донесе шест одлуки за давање согласност за долготраен закуп на градежно земјиште сопственост на Република Северна Македонија во атарот на Општина
Македонија

Градинка во Свети Николе не згрижи 110 деца поради вработена со симптоми на Ковид-19

А1он
Децата од објектот Клон 1 во рамките на градинката „Рахилка Гонева“ во Свети Николе денеска не беа примени, бидејќи вработена во установата имала симптоми на
Македонија

Позитивни на коронавирусот се 53 работници од светиниколска „Мода“

А1он
Во светиниколската конфекција „Мода“ вкупниот број заразени работници изнесува 53, откри скринигот кој го направи компанијата. Последните резултати од тестирањето се пристигнати утринава, кои покажаа
Македонија

Две светиниколски конфекции остануваат затворени до понеделник

А1он
Светиниколските фабрики „Мода“ и „Кемтекс“ ќе бидат затворени до понеделник, информираше за МИА директорот, Ангел Димитров. Од досегашниот скрининг во двете конфекции се покажа дека
Македонија

По скринингот на 210 работници, светиниколската конфекција „Мода“ ги затвори погоните

А1он
Светиниколската фабрика „Мода“ го затвара погонот по добивањето на резултатите од скринингот на 210 работници, информира градоначалникот на Општина Свети Нилоле, Сашо Велковски. -Врз основа