Маж кој се претставувал како полициски инспектор сакал да измами седум семејства од Свети Николе

Од:

Вчера во периодот од 20 до 23.32 часот во полициската станица во Свети Николе биле пријавени седум измами во обид.

Според пријавеното, едно лице, кое се претставувало како полициски инспектор, се јавувало на граѓаните и под изговор дека нивен член на семејството предизвикал сообраќајна несреќа во која има загинати лица, барал пари да им помогне да не одат во затвор.

Од полицијата велат дека се работи на расчистување на случаите.

Би можело да ве интересира

Директорот на „Стрежево“ купил стар ратрак кој го платил како да е нов

Кривична за двајца измамници кои од брачен пар од Струмица зеле 3.000 евра

Македонска пошта заглавена во среден век – пратки се делат рачно, доцнат со месеци, нема начин да спречи измами со пратки

Момче од Кочани било измамено за 950 евра

Кривична за поранешен градоначалник на Свети Николе

Тетовка излажала познаник дека ќе се венчаат, па го ограбила

Горан Наумовски