kazna za brzo vozenje

Македонија

Во Tетовско за десет месеци 232 казни за некористење сигурносни појаси, 361 за зборување на мобилен при возење

А1он
Евиденцијата на тетовската полиција покажува дека заклучно со 31 октомври годинава, на поширокото тетовско подрачје изречени се вкупно 232 мерки на исто толку возачи и
Македонија

61 санкции за брзо возење на територија на СВР Битола

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека била спроведена зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната. „Денеска
Македонија

Возеле со над 70 километри на час повеќе од дозволеното, казнети 13 возачи во Тетовско

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека се казнети 13 возачи кои возеле со брзина од над 70 километри на час над дозволеното. „Денеска (25.11.2021)
Македонија

Изречени 142 казни за престигнување на територијата на цела држава

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека во периодот од 7 до 12 часот МВР спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно
Македонија

Во Тетовско за девет месеци вкупно 11.663 казни за сообраќајни прекршоци, двојно повеќе од лани

А1он
Во деветте месеци од оваа година на подрачјето на Тетово изготвени се вкупно 11.663 барања за поведување прекршочна постапка за откриени односно констатирани најразлични видови
Македонија

56 возачи возеле пребрзо на територија на СВР Тетово

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека полициски службеници од СВР Тетово спровеле засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина
Македонија

24 санкционирани возачи за затемнети стакла и флешери

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека во периодот од 27.09.2021 до 03.10.2021 е спроведена контрола за санкционирање на возила на кои се вградени неатестирани