avtopat

Македонија

Млада гевгеличанка повредена во сообраќајка на автопатот Демир Капија-Миравци

А1он
Дваесет и шестгодишната гевгеличанка Ц.М. била тешко повредена во сообраќајна несреќа што денеска се случила на релација Демир Капија-Миравци. Возилото со коешто управувала гевгеличанката удрило
Регион

(Видео) Музика и хор од 20.000 евра на свеченото отворање на првите 40 километри автопат во Црна Гора

Орце Костов
Првиот автопат во Црна Гора треба свечено да биде отворен утре на церемонија која ќе чини околу 20.000 евра. Делницата Смоковац-Матешево во должина од 41
Економија

Реконструкцијата на пет километри автопат кај Катланово наместо за две, ќе заврши за три години

Орце Костов
Реконструкцијата на делницата Катланово-Петровец која е дел од автопатот „Пријателство“ и од Коридорот 10 е во прекин шест месеци, а туристичката сезона и транзитирањето на
Македонија

ВИДЕО: Рама пречекан со тапани на пуштањето во употреба на „Патот на Арбр“ кој ги поврзува албанска Пешкопеја со Дебар

А1он
По повод 29 ноември – Денот на ослободувањето на Албанија од фашистичките окупатори, пуштен е во употреба автопатот „Руга е Арбрит“ (Патот на Арбр), кој
Македонија

Во прекин патот Велес-Штип кај Градската депонија поради намалена видливост од пожар

А1он
АМСМ известува дека од 17:45 часот во прекин е патниот правец Велес-Штип кај Градска депонија поради намалена видливост од пожар. Претходно, од АМСМ информираа дека
Македонија

Власта се договара за автопатот Кичево – Охрид, уште не се знае рокот до кога треба да се доврши

А1он
Конечната одлука за третиот рок за довршување на автопатот Кичево – Охрид треба да се знае наскоро. Во тек се подготовки и разговори од кои
Македонија

Се запали возило на автопатот Скопје-Куманово, сообраќајот се одвива по една лента

А1он
Сообраќајот на автопатот Скопје-Куманово, кој беше во прекин поради опожарено патничко возило и сува трева е пуштен по една коловозна лента, информира Автомото сојузот на
Македонија

Се запали автомобил во движење кај Јурумлери, пожарникарите велат зачестиле опожарувањата на автомобили

Маја Илиевска-Пачемска
Автомобил во движење се запалил на автопатот Скопје – Велес во близина на Јурумлери. Повредени нема, а огнот го изгаси Противпожарната бригада на Скопје. Командантот
Македонија

ВИДЕО: Невреме го зафати скопскиот регион, отежнат сообраќајот на автопатот кон Тетово

Кристијан Ландов
Силно невреме со поројни дождови попладнево го зафати скопскиот регион. Забавен беше сообраќајот на автопатот Тетово-Скопје, а возилата беа принудени да се движат со 40
Македонија

Реализирани 83 проценти од работите на експресниот пат Штип – Радовиш

А1он
Изградбата на експресниот пат Штип-Радовиш се одвива со одлично, забрзано темпо. Реализацијата на работите е извршена до 83 проценти, и доколку дозволат временските услови се