vozac

Регион

Полицијата повторно го фати 92-годишниот возач од Сливен како вози без дозвола, овој пат му го одзеде автомобилот

Орце Костов
Полицијата повторно го фати 92-годишниот Стефан Стефанов од Сливен како го управува својот нерегистриран автомобил без дозвола. Полицијата добила дојава дека мажот повторно седнал зад
Македонија

Загина возач на влекач, излетал од коловоз на регионален пат меѓу Идризово и Петровец

А1он
Д.Т. (36) од скопското село Ржаничино, кој управувал товарно моторно возило влекач „ДАФ“ со скопски регистарски ознаки, излетал од коловозот по што загинал. Како што