vozac

Македонија

Казнет возач што возел 146 км на час на место каде е дозволено 50 км на час

А1он
МВР извести дека денеска околу 10.15 часот на регионалниот пат Куманово – Скопје, во близина на с.Умин Дол, кумановско, полициски службеници од Мобилната единица за
Свет

Во Германија: Пијан возач возел автобус, за брзо време бил уапсен

А1он
Полицијата во Алго, Германија „извлекла“ од сообраќај пијан возач на автобус, кој бил уапсен бидејќи пиел од пивско шише додека возел, пренесува Билд. Една жена,
Македонија

Истрага за возачот кој го однесе Палевски во Турција: Обвинителството бара да му се продолжи притворот

Скопското обвинителство покрена истрага за Стефан Димковски, човекот кој од Србија, преку Бугарија го однел во Турција Љупчо Палевски – Палчо, првоосомничениот за убиствата на
Македонија

Спречен шверц на брендирани часовници: Возачот рекол дека се лекови за болно дете

Орце Костов
Дваесет часовници во вредност од 178.050 денари со потпис на познати модни брендови се запленети од страна на царинските службеници по извршена контрола на автомобил
Македонија

Прегазена жена на „Рузвелтова“, уапсен возачот кој побегнал од местото на несреќата

Орце Костов
Сообраќајната незгода се случила на улица „Рузвелтова“ во Скопје, а возачот на автомобилот побегнал од местото на несреќата. Жена се наоѓа во критична состојба. Полицијата
Македонија

ВИДЕО: Возач во Виница влече врзано куче, во Штип човек со пушка стрела мачки

Орце Костов
Во Штип во населено место возрасен човек шета со оружје и пука во мачка, додека истиот ден во Виница возач со автомобил влече врзано куче,
Регион

Полицијата повторно го фати 92-годишниот возач од Сливен како вози без дозвола, овој пат му го одзеде автомобилот

Орце Костов
Полицијата повторно го фати 92-годишниот Стефан Стефанов од Сливен како го управува својот нерегистриран автомобил без дозвола. Полицијата добила дојава дека мажот повторно седнал зад