pijan vozac

Регион

Затвор за маж од Смедерево кој со 4,23 промили алкохол во крвта возел автомобил

А1он
Возачот, кого сообраќајната полиција во Смедерево вчера го откри во училишната зона со 4,23 промили алкохол во крвта, денеска е изведен пред судијата на Прекршочниот
Македонија

Скопјанец со 3,7 промили алкохол во крвта возел автомобил

А1он
Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на патиштата изминатата вечер спроведе акциска контрола за санкционирање на возачи кои возат под дејство на алкохол во околината
Македонија

Притворен албански возач кој предизвика тешка сообраќајка кај Кавадарци

А1он
Основното јавно обвинителство од Кавадарци донесе наредба за спроведување истражна постапка против државјанин на Република Албанија со привремен престој во Кавадарци, за кого постои основано
Македонија

МВР откри возач кај кого се измерени 5.01 промили алкохол во крвта

А1он
МВР вечера на подрачјето на СВР Битола спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол. При контролата санкционирани
Македонија

Пијаниот возач кој усмрти дете на пешачки во Велес ќе одлежи 10 години помалку: Бил млад и неженет, одлучи Апелација

Орце Костов
Апелацискиот суд во Скопје ја прифати жалбата на велешанецот Ангелче Николов кој пред осум месеци возејќи со голема брзина под дејство на алкохол на пешачки
Македонија

Струмичанец со 2,34 промили алкохол во крвта утринава возел автомобил

А1он
Околу 9.50 часот полицијата денеска регистрирала 48-годишен струмичанец како управува автомобил марка „голф“ со струмички регистарски ознаки со 2,34 промили алкохол во крвта. Како што
Македонија

Охриѓанец возeл автомобил со 4.07 промили на алкохол во крвта

А1он
Денеска (26.12.2022) во 13.34 часот полициски службеници од Струга при сообраќајна контрола на патничко моторно возило „опел астра“ со охридски регистарски ознаки казниле возачот К.Б.