vinica

Култура

Објавен конкурсот за карикатура на Фестивалот за хумор и сатира „Ин Виница веритас“

А1он
Советот на Фестивалот за хумор и сатира „Ин Виница веритас“ и Домот на културата „Тошо Арсов“ од Виница го објавија меѓународниот конкурс за карикатура, со
Економија

Сто денари плата за мај добиле вработените во КП „Солидарност“ од Виница

А1он
На стотината вработени во комуналното претпријатие „Солидарност“ од Виница вчера им била исплатена платата за мај во висина од 100 денари. Од синдикалната организација во
Македонија

20-годишен газда од Виница „на диво“ градел хала во градот

А1он
20-годишен управител на фирма од Виница почнал да гради нов објект во градот, без да поседува дозвола за градба, соопшти полицијата. „ОВР Виница поднесе кривична
Македонија

Затворен и базенот во Виница каде се правеа забави

Кристијан Ландов
Пазарните инспектори го запечатија и влезот на базенот во Виница, за кој претходно поднесоа кривична пријава, бидејќи сопственикот организираше забава и покрај забраната која е
Македонија

Во Виница се градат 36 социјални станови, ќе се инвестира и во градскиот водовод

А1он
Изградбата на првата социјална зграда во Виница се интензивира и се очекува во планираниот период од 18 месеци објектот да биде завршен. Увид во градежните
Македонија

Макпрогрес Виница со донација од 500.000 денари за Министерството за здравство

А1он
Макпрогрес доо Виница донираше  500.000 денари на посебната донаторска сметка на Министерство за здравство со цел набавка на опрема и медицински помагала за нашите болници,