vinica

Македонија

Во Виница се градат 36 социјални станови, ќе се инвестира и во градскиот водовод

А1он
Изградбата на првата социјална зграда во Виница се интензивира и се очекува во планираниот период од 18 месеци објектот да биде завршен. Увид во градежните
Македонија

Макпрогрес Виница со донација од 500.000 денари за Министерството за здравство

А1он
Макпрогрес доо Виница донираше  500.000 денари на посебната донаторска сметка на Министерство за здравство со цел набавка на опрема и медицински помагала за нашите болници,
Македонија

Истокот во самоизолација: Над 300 лица затворени во своите домови поради коронавирусот

Над 140 лица од Кочани се во самоизолација како мерка за заштита и превенција на коронавирусот од земјите со висок и среден ризик. Според информацијата
Македонија

Во Виница одбележана 19-годишнината од загинувањето на армискиот капетан Кирчо Димитриов

А1он
Локалната самоуправа на Виница и општинската Организација на резервните воени старешини беа организатори на комеморативната свеченост по повод 19-годишнината од загинувањето на капетанот на АРМ,
Македонија

Виничанецот што избега од болница нема коронавирус, ќе биде пуштен на домашно лекување

А1он
Триесет и шест годишниот Виничанец и неговата партнерка со хрватско државјанство кои вчера доцна попладнето избегаа од штипското Инфективно одделение додека се вршело анализа дали
Македонија

Пендаровски од Виница: Младите заслужуваат да живеат во европска држава, одиме напред

А1он
Кандидатот за претседател Стево Пендаровски, на трибина во Виница порача дека младите на овој град заслужуваат да живеат во европска држава, во европска Виница, град
Македонија

Две лица нападнале полицајци во Виница

А1он
Полицајци биле нападнати во Виница при вршење службени дејства. Како што информира МВР, надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Ѓ.(29) од