vinica

Македонија

Димитровски и Дончев негираат дека пренесувале муниција, била на нивни пријател од Бугарија

А1он
Градоначалниците на Кочани и на Виница Ратко Димитровски и Емил Дончев тврдат дека муницијата што бугарската полиција ја пронајде синоќа во нивното возило при контрола
Македонија

Градоначалниците на Виница и Кочани во 24-часовен привор

А1он
Градоначалниците на Виница и Кочани, Емил Дончев и Ратко Димитровски, синоќа завршиле во притвор во Бугарија. Ова го јавува бугарската агенција Фокус, според која кај
Култура

Отворен 5. фестивал на хумор и сатира „Ин Виница Веритас“

А1он
Во Виница синоќа беше отворено петтото издание на фестивалот на хумор и сатира „Ин Виница Веритас“. На фестивалот што годинава се  одржува под мотото „Љубов, вино, антика“
Култура

Археолошките локалитети до граѓаните, акција на Музејот од Виница

А1он
Музејот Теракота од Виница успешно работи на планот на презентазцијата на движното и недвижното културно наследство на Виничкиот крај. Археолошките предмети пронајдени на трите археолошки
Македонија

Во Виница одржана форумска сесија од програмата „Форуми во заедницата“

А1он
Во Општина Виница се одржа третата форумска сесија од програмата „Форуми во заедницата“. За проектите се обезбедени средства во износ од 2 милиони и 800
Македонија

Бизнис делегација од полскиот град Киелце во работна посета на Виница

А1он
Во работна посета на Виница престојува бизнис делегација од градот Киелце,Полска која денеска беше примена од градоначалникот на опшптина Виница Емил Дончев. За Општина Виница, нагласи
Македонија

Доделени 552 решенија за легализација на дивоградби во Виница

А1он
Комисијата за легализација на дивоградби во Општина Виница од вкупно поднесените 3.061 барање за легализација на дивоградби извршила увид врз 604 предмети и има издадено
Македонија

Кривични за насилниците кои извршија напад врз домот на Венцо Вуинов

А1он
Полициската станица во Виница поднесе кривична пријава против В.А.(21), Р.З.(22), Д.В.(36) и М.А.(21) сите од Виница за сторено кривично дело „насилство“ и против Г.В.(41) од