voda

Свет

Поради сушата употребата на вода во Лондон е ограничена

А1он
Во Лондон се воведуваат мерки за ограничување на користењето на водата, од 24 август, соопшти денеска најголемата водоводна компанија во Велика Британија „Темза Вотер“. На
Свет

Повеќе од сто општини немаат вода за пиење во Франција

А1он
Повеќе од сто општини во Франција денеска веќе немаат вода за пиење, изјави францускиот министер за еколошка транзиција Кристоф Бечу, јави дописникот на МИА. –
Македонија

Голем дефект на цевка на „Теодосиј Гологанов“, екипи на Водовод работат на што побрзо отстранување

А1он
Екипите на ЈП Водовод и канализација – Скопје од утринските часови се на терен и работат на отстранување на дефектот на цевка со дијаметар 400мм
Македонија

Без вода корисниците на дел од булеварите „12-та Македонска Бригада“ и „Србија“

А1он
Без вода денеска ќе бидат корисниците на дел од булевар „12-та Македонска Бригада“ и на дел од булеварот „Србија“. Прекинот во водоснабдувањето е поради уличен
Македонија

Без вода дел од улица „Благоја Стевковски“, Хиподром и Трубарево со намален притисок

А1он
Поради дефект на улицата „Дончо Штипјанчето“ кај стара последна автобуска на 50-ка, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од улицата „Благоја Стевковски“, а
Македонија

Дел од Тетово наместо шест часа рестрикции по цел ден без водоснабдување

А1он
Во одредени делови од градот граѓаните наместо со шест часа рестрикции се соочуваат со речиси целосен прекин во водоснабдувањето. Такви проблеми се јавуваат во повеќе