gostivar

Македонија

Во деловен објект во Гостивар запленети кокаин и марихуана, приведени 5 лица

А1он
Пет гостиварци се приведени и задржани во полициска станица, откако утрово, при претрес на деловен објект во кој престојувале се најдени кокаин и марихуана. Според
Македонија

Обвинение против Гостиварец за ширење расистички и ксенофобичен материјал на Фејсбук

А1он
Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – Ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем
Македонија

Жител на гостиварско со автомобил прегазил дете во градот

А1он
Вчера во Гостивар, 26-годишен возач од селото Балиндол удрил во малолетен пешак од градот, кој се здобил со тешки телесни повреди, информираат од полицијата. „На
Македонија

Приведен дилер од Гостивар, пронајден хероин во неговото возило

А1он
Од страна на Секторот за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи при Одделот за криминалистичка полиција, во координирана акција со СВР Скопје –
Македонија

Гостиварец се обидел да силува сограѓанка, прво побарал да му свари кафе

А1он
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 41-годишен гостиварец за кривично дело – Силување од член 186 став
Македонија

Гостиварецот кој сакаше да бега од полицијата може да оди во затвор пет години

А1он
Основното јавно обвинителство Гостивар денеска до надлежниот суд поднесе Обвинителен предлог против 49-годишен жител на Гостивар кој се обиде со автомобилот да избега од полицајци
Македонија

Гостиварка ограбила сограѓанка што вадела пари на банкомат

А1он
Против 43-годишна жителка на Гостивар, Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Предлог за издавање казнен налог за кривично дело – Кражба од член 235 став 1
Видео Македонија

ВИДЕО: Полицаец трчаше по автомобил за да го застане, откако гостиварец се обиде да му избега

А1он
Гостиварец ќе прегазеше полицаец во обид да избега со возило. Настанот се случи доцна попладнево, кога во центарот на градот, сообраќајна полициска контрола го застана
Македонија

Тешко повреден возач на „Матиз“ кој излетал од автопатот Тетово-Гостивар

А1он
Тешка сообраќајна несреќа се случила утрово на автопатот Тетово-Гостивар, кога возач на автомобил излетал од патот, здобивајќи се со тешки повреди, соопшти МВР. „На 23.04.2021
Македонија

Полицијата удри силно на нелегалното оружје: 82-годишен дедо од Врапчиште фатен со карабин без дозвола

А1он
Гостиварската полиција извести дека вчера постигнала нов успех во борбата против нелегалното оружје, поднесувајќи кривична пријава против 82-годишен дедо од селото Врапчиште, во чиј дом