gostivar

Македонија

Поведена постапка во скопското обвинителство против дилер од Гостивар

А1он
Обвинителството со Наредба започна истрага против 52 – годишен жител на Гостивар, за кој постои основано сомнение дека го сторил кривичното дело – Неовластено производство
Македонија

Покренато обвинение за браќа кои со стапови претепале човек

А1он
Гостиварското обвинителство поднесе обвинителен предлог за двајца браќа од Добридол, кој претепале човек пред угостителски објект во селото. „Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар
Македонија

Парична казна за гостиварчанка која со измама добила земјоделски субвенции

А1он
Основното јавно обвинителство Гостивар до надлежниот суд достави Предлог за издавање казнен налог против 41-годишна жителка на селото Топлице која сторила кривично дело – Измама
Македонија

ОЈО Гостивар поведе постапка против гостиварец обвинет за загрозување на сигурноста

А1он
Основното јавно обвинителство – Гостивар информира дека поведе постапка и поднесе Обвинителен предлог против 47-годишен гостиварец кој се товари за кривично дело – Загрозување на
Македонија

Драма во Форино, маж физички ги нападнал сопругата и ќерката, полицијата кај него пронашла муниција

А1он
Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против 59-годишен жител на Форино за кого постои сомнеж дека го сторил кривичното дело „загрозување на сигурноста“ од
Македонија

Обвинение за бесправно градење во Гостивар

А1он
Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен акт против 56-годишен гостиварец за кривично дело – Бесправно градење од член 244-а став 1 од Кривичниот законик. „Од
Македонија

Укината забраната за сообраќај за камиони на патот Гостивар – крак Маврово – Дебар

А1он
Укината е забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – крак Маврово – Дебар. Како што информира ЈП „Македонијапат“, забраната за
Македонија

Маж од Форино обвинет за тргување со хероин и метадон

А1он
По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен акт против 59-годишен жител на Форино кој се товари дека сторил кривично дело – Неовластено
Македонија

Гостиварското обвинителство поднесе обвинителен предлог за насилство

А1он
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Гостивар поднесе обвинителен предлог против три лица за кривично дело „насилство“ од член 386 став 3 во врска