vardar

Спорт

Со поддршка од „Комитите“, Вардар го почна походот кон враќањето во Првата лига

А1он
Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар денеска ги почна подготовките за новата домашна сезона во која за прв пат во клупската историја ќе се натпреварува во
Спорт

Вардар елиминиран од Лигата на ракометните шампиони, вторпат загуби од Веспрем

А1он
Ракометарите на Вардар 1961 го завршија настапот сезонава во Лигата на шампиони (ЛШ), откако вечерва вторпат за една недела беа поразени во осминафиналната пресметка против
Македонија

Тело на маж извлечено од водите на Вардар кај гостиварско Чегране

А1он
Безживотно тело на маж попладнево е извадено од водите на Вардар на излезот од гостиварското село Чегране. Според последните информации, жртвата се уште не е
Македонија

Отров од Југохром истекува во Вардар, се чека тендер за поправка на пречистителната станица

А1он
Отпадни води од индустриски отпад во зелена и жолта боја, кои потекнуваат од фабриката Југохром и за кои се смета дека содржат канцероген шестовалентен хром,