izlevanje

Свет

Руската компанија Норникел треба да плати скоро две милијарди долари поради излевањето нафта на Арктикот

А1он
Руски суд денеска донесе одлука дека компанијата во сопственост на рударскиот гигант Норилск Никел мора да плати 146 милијарди рубљи или приближно 1,95 милијарди американски
Свет

ВИДЕО: Нафтена дамка го уништи еден од најчистите морски брегови во светот

А1он
Маурициус денеска прогласи еколошка катастрофа откако нафта се изли од насукан танкер блиску до брегот на островската држава во Индискиот Океан. Објавените снимки покажуваат како
Македонија

ЦУК: Состојбата со реките во земјата е стабилна, нема излевања

А1он
Засега состојбата со водотеците е стабилна и не се регистрирани посебни зголемувања и излевања, информира Центарот за управување со кризи, во прегледот на состојбата со