davenik

Македонија

Пронајден машки труп во водите на Вардар, утврден идентитетот

А1он
Машки труп е пронајден утрово во водите на реката Вардар, кај Пешачкиот мост во близина на здравствена установа. По преземени активности е утврдено дека станува
Македонија

Во вештачкото езеро Глажња пронајдено телото на 29-годишниот локален жител

А1он
Спасувачките тимови попладнево во вештачкото езеро Глажња во општина Липково го пронајдоа телото на 29- годишен локален жител по кого се трагаше неколку дена. Директорите
Македонија

Четврти ден се трага по исчезнатиот во езерото Глажња

А1он
Осум нуркачи од армиските специјалци „Волци“ денеска ја продолжуваат потрагата по 29-годишното лице, кое во попладневните часови на 29 јули оваа година исчезна во водите
Свет

(ВИДЕО) Дете се дави во преполн базен, спасувачот скока и го спаси девојчето

А1он
На социјалните мрежи се појави застрашувачки момент кога детето почнува да се дави во преполн базен пред да скокне спасител. Видеото од TikTok покажува десетици
Свет

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Мајка на три деца се удави додека со сопругот се сликаа крај разбеснето море

А1он
Индијка, мајка на три деца, се удавила пред очите на своето семејство откако ја однесе бран додека се фотографираше со сопругот. Џиоти Сонар (32) и
Регион

Семејна трагедија во Србија: Скокна во езеро за да го спаси братот, па заедно се удавија

А1он
Телата на момчето и девојчето, кои вчера исчезнаа во атар на селото Ресинац близу Прокупље (Србија), се извлечени од мало езеро откако нивото на водата
Македонија

Прекината е потрагата по лицето кое утрово скокна во водите на реката Вардар

А1он
Тимот нуркачи на МВР од Специјалната антитерористичка единица Тигар поради временските услови попладнево ја прекина потрагата по лицето кое утрово скокна во водите на реката