ezero

Регион

(ВИДЕО) Го фрли крстот, па откако го верниците го фатија, влезе во езерото: Црногорски свештеник хит на социјалните мрежи

А1он
Свештеник од Црна Гора се избања во езеро откако ја освети водата и го фрли крстот. Видеото беше објавено на социјалната мрежа Х, а за
Македонија

Во вештачкото езеро Глажња пронајдено телото на 29-годишниот локален жител

А1он
Спасувачките тимови попладнево во вештачкото езеро Глажња во општина Липково го пронајдоа телото на 29- годишен локален жител по кого се трагаше неколку дена. Директорите
Македонија

Четврти ден се трага по исчезнатиот во езерото Глажња

А1он
Осум нуркачи од армиските специјалци „Волци“ денеска ја продолжуваат потрагата по 29-годишното лице, кое во попладневните часови на 29 јули оваа година исчезна во водите
Македонија

(ВИДЕО) Шишиња од пиво пловат покрај кејот во Охридското езеро

А1он
На градската плажа во Охрид покрај шеталиштето, покрај ѓубрето што го остaваат несовесните гости, осамнаа и пивски шишиња кои пловат по водите на езерото. На
Македонија

Охридското Езеро исфрли големо количество отпад, вонредни акции за чистење

А1он
Обилните врнежи од дожд и покачената температура доведоа до интензивно топење на снегот и зголемен водостој на реките од охридското сливно подрачје, што предизвика исфрлање
Македонија

Работна средба за реализација на прекуграничниот проект „Дримски басен“

А1он
Македонските претставници кои се вклучени во реализацијата на прекуграничниот проект за Дримскиот басен задутре во Охрид ќе одржат работна средба на која ќе се разговара
Македонија

Мониторинг станица за квалитетот на Преспанското Езеро

А1он
По повод 22 Мај, Меѓународниот ден на биолошката разновидност, денеска во ресенското село Стење свечено ќе биде пуштена во употреба Првата мониторинг станица за испитување