srbin

Регион

ВИДЕО: Пијани хрватски полицајци претепале момче затоа што им звучелo како Србин

А1он
Во хрватското место Корлат кај Бенковац, во близина на Задар, во ноќта меѓу саботата и неделата, двајца полицајци во алкохолизирана состојба претепале човек поради тоа
Регион

Албанска манекенка и српски возач на „Убер“ во конфликт поради албански песни

А1он
Албанската манекенка Лорена Халити напиша на својот профил на Твитер дека добила забрана за користење на компанијата за превоз „Убер“ поради тоа што за време
Регион

Го пцуеле и бркале по автoпат за да му ја честитаат „Бура“: директорот на српската фондација Сорос раскажа за патувањето низ Хрватска

А1он
Бркање по автопатот, пресекување на патот, пцуење и „честитки за операцијата „Бура“ – ова му се случило вчера на директорот на Фондацијата Отворено општество Милан