srbin

Регион

Излезе од притвор Србинот уапсен на Видовден во Косово, ќе плати 6.700 евра за да не лежи шест месеци

А1он
Црногорскиот државјанин Ристо Јовановиќ, кој беше уапсен на празникот Видовден во Газиместан кај Приштина, денеска е осуден на шест месеци затвор за предизвикување раздор и
Свет

ВИДЕО: Србин-нуркач се сретнал очи во очи со голема бела ајкула во Америка, раскажа како куртулил

А1он
Јас сум веројатно најсреќниот човек на светот, им кажа Србинот Немања Спасојевиќ на американските новинари, откако стигна да раскаже за блиска средба со еден од
Регион

Албанка во Колорадо собира пари за семејството на младиот Србин кој загина во масакрот

А1он
Светската јавност неделава беше згрозена од крвавиот настан во американската држава Колорадо, каде напаѓач отвори оган врз луѓе на паркингот од полн супермаркет, убивајќи десетмина.
Регион

ВИДЕО: Пијани хрватски полицајци претепале момче затоа што им звучелo како Србин

А1он
Во хрватското место Корлат кај Бенковац, во близина на Задар, во ноќта меѓу саботата и неделата, двајца полицајци во алкохолизирана состојба претепале човек поради тоа
Регион

Албанска манекенка и српски возач на „Убер“ во конфликт поради албански песни

А1он
Албанската манекенка Лорена Халити напиша на својот профил на Твитер дека добила забрана за користење на компанијата за превоз „Убер“ поради тоа што за време
Регион

Го пцуеле и бркале по автoпат за да му ја честитаат „Бура“: директорот на српската фондација Сорос раскажа за патувањето низ Хрватска

А1он
Бркање по автопатот, пресекување на патот, пцуење и „честитки за операцијата „Бура“ – ова му се случило вчера на директорот на Фондацијата Отворено општество Милан