makedonec

Регион

Македонец со „клио“ прегазил дете на пешачки во Загреб

А1он
Полицијата во Загреб објасни како вчера дојде до сообраќајна несреќа на улица во Нови Загреб во која настрада дете. Вчера наутро нешто пред осум часот
Македонија

Возач на камион од Македонија повреден во пожарите во Грција: Добил изгореници откако му се запалила приколката

Орце Костов
Нема загинати македонски државјани, но има еден повреден државјан, возач на камион во пожарите во Грција кои резултатираа со големи човечки жртви. „Има еден повреден
Uncategorized

Македонец градоначалник во Пустец, Бугарин негов заменик – Маричиќ се пофали со изборниот резултат во Албанија

Орце Костов
„Нашиот Пали Колефски ќе ја води Општина Пустец. Македонец, социјалдемократ, другар, борец за соработка меѓу албанскиот и македонскиот народ“, се пофали вицепремиерот Бојан Маричиќ за
Македонија

Дрогиран Македонец без дозвола возел 173 километри на час на влезот во Белград

А1он
Српската полиција рано утрово запрела државјанин на Северна Македонија на возраст од 32 години, кој возел пијан и дрогиран по автопатот Ниш- Белград со брзина
Регион

Македонскиот бизнисмен Демировски, обвинет во Србија за афера со оружје, платил 250.000 евра за да му го вратат пасошот

А1он
Македонскиот стопанственик и сопственик на компанијата АТС Груп, Шефкет Демировски, кој е осомничен за давање мито во аферата „Први партизан“ и е во притвор во
Македонија

Македонец со пасошот на сопругата се обидел да ја пренесе љубовницата од Канада во САД

А1он
Окружниот суд во Сад поднесе тужба против 49-годишен македонец со потекло од Велес, Рахим Јаворовац, откако во октомври бил запрен од граничната контрола, а на
Македонија

ВИДЕО: Снимка од апсењето на Македонецот за продажба на доверлива документација за производство на муниција

А1он
Во заедничка акција на БИА, ВБА, Управата за криминалистичка полиција и Вишото јавно обвинителство во Белград и Крaљево, Боривоје Глишовиќ, пензиониран инженер на Први партизан
Регион

Македонец силувал 13 годишна србинка

А1он
Обвинителството во Белград поднесе обвинение против карате тренерот З.Б. (57) од Македонија заради обљуба на 13 годишно девојче кое го тренирал. Српските медиуми пишуваат дека