krazba

Македонија

Тешка кражба во билетарата од автобуската во Кавадарци

А1он
Тешка кражба била извршена во билетарата на автобуската станица во Кавадарци, денеска потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. -Завчера во 03.10 часот во Полициската
Македонија

Кривична пријава за четири лица поради измама со возила, и за шест лица поради прикривање и помагање

А1он
Одделението за криминалистички работи во Единицата за внатрешни работи Аеродром и Драчево при СВР Скопје во соработка со Одделот за криминалистичка полиција до надлежното Основно