krazba

Македонија

МВР: Уапсен е разбојник по извршување на кражба во Драчево

А1он
МВР извести дека полициски службеници од полициската станица во Драчево го уапсиле Д.Р.(31) од Скопје поради сомнение дека извршил кривично дело „разбојничка кражба“. Тој бил
Македонија

Во Ѓорче Петров е уапсено момче од Тетово кое три пати во еден ден ограбило иста продавница

А1он
На подрачје на Ѓорче Петров во Скопје, вчера полициски службеници го уапсиле М.Н.(25) од Тетово. Тој бил баран по локален распис од СВР Тетово поради
Македонија

Двајца кумановци фатени на дело како крадат во свињарска фарма

А1он
Полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Сопот при Регионалниот центар за гранични работи Север ги лишиле од слобода Е.Б.(29) и Е.И.(25), двајцата од
Македонија

ОЈО: Разбојник во супермаркет од жена украл златно ланче, за брзо време бил уапсен од полицијата

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 31-годишен скопјанец за кого постои основано сомнение дека сторил кривично дело тешка кражба. На 24 јуни, на улицата
Свет

Кражбата траела 12 секунди: Браќа обвинети за кражба на криптовалути во вредност од 25 милиони долари

А1он
Браќата Антон и Џејмс Пераир-Буено, студенти на престижниот Технолошки институт во Масачусетс (МИТ), се обвинети во САД за кражба на криптовалути во вредност од 25
Македонија

Обид за кражба на изборен материјал од простории во Општина Чаир

А1он
Денеска (07.05.2024) во Полициската станица Бит Пазар било пријавено дека три машки лица се обиделе да ја отворат предната врата и капијата на објектот на
Македонија

Лажеле дека им била ограбена куќата, па заработија кривична пријава

А1он
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против М.К.(58), У.К.(45) и С.Х.(41), сите од село Праленик, општина Центар Жупа, поради постоење основи на