krazba

Македонија

Уапсено момче кое истепало и украло мобилен телефон од малолетник во Карпош

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека во Градскиот парк е уапсено момче за кое постои сомнение дека нападнало и одзело мобилен телефон од малолетник
Македонија

Притвор за двајца Авганистанци кои претепале и ограбиле Индиец во близина на Табановце

А1он
Основното јавно обвинителство Куманово поведе постапка против двајца Авганистанци, на возраст од 31 и 25 години, поради постоење на основано сомнение дека го сториле кривичното
Македонија

Вратен автомобил, кој бил украден откако сопственикот го оставил отклучен

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека е пронајден автомобил два часа откако бил пријавен за украден. „На 14.09.2021 во 18,07 часот Н.К. во СВР